ER MEYDANINDA MUHTEŞEM BULUŞMA

​Sorgun Belediyesi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Geleneksel Yağlı Güreşleri yapıldı.

ER MEYDANINDA MUHTEŞEM BULUŞMA

Vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiği yağlı güreşlerde, Tarihi Kırkpınar Başpehlivanları Sorgun er meydanında boy gösterdiler. Bu yıl ki güreşlerin ağalığını ise Altınkemerli Güreş Ağası hayırsever Avukat Satılmış Şahin yaptı.

Aydınlıkevler Mahallesinde düzenlenen güreş müsabakalarına Vali Kadir Çakır,  Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Sorgun İlçe Kaymakamı Mustafa Altınpınar, Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci, İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz, DUYKON Genel Başkanı Ahmet Koç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tarihi Kırkpınar Başpehlivanları Mehmet Yeşilyeşil, Fatih Atlı, Osman Aykur, Hamza Köseoğlu, İsmail Koç, Furkan Durmuş Altun, Ali Rıza Kaya, Ünal Karaman, Osman Özgün, Ahmet Serbest, Onur Balcı, Faik Sezgin, Ali Yanıltma, Serkan Serttürk’ün yanı sıra yaklaşık 150 güreşçi Sorgun Er Meydanında boy gösterdi. Bazı vatandaşlar müsabakalarda güreş tutan sporcuları büyük bir heyecanla izledi.

GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ

Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci, Yağlı Güreşleri geleneksel hale getireceklerini söyledi.

Ekinci, güreşlere halkın ilgisinin yoğun olduğunu belirtti.

Tarihi Kırkpınar Güreşçilerinin beğeniyle izlendiğine dikkat çeken Erkut Ekinci, “Er meydanlarında nice şampiyonluklar yaşamış güreşçilerimizi vatandaşlarımız büyük bir keyifle izliyor. Bu geleneğin yaşatılması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

8 Haziran 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 1048 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız