İSTİHDAM VE ÜRETİM ARTTACAK

Partisinin İl Kongresi için Yozgat’a gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Çamlık Gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

İSTİHDAM VE ÜRETİM ARTTACAK

 Erbakan, iktidara geldiklerinde Yozgat’ta ve Türkiye’de istihdam ve üretimi arttıracaklarını söyledi.

Erbakan, “Bütün Türkiye olduğu gibi Yozgat’ta da inşallah Milli Görüş geleneğini uygun şekilde Yeniden Refah İktidarında büyük bir istihdam ve üretim hamlesi başlatılacak. Yozgat’ta da  bütün Türkiye’de de bir tane diplomalı işsiz kalmayacak. Katma değeri yüksek ürün üretip, katma değerli ihracat yaparak zenginleşeceğiz. Refah seviyemizi arttıracağız. Bunu 82 milyon vatandaşımıza adil bir şekilde paylaştıracağız.  Tarım ve hayvancılığa her türlü destek ve teşvik sağlanacak. Bütün kotalar ortadan kaldırılacak. Üreticinin ürettiği ürünler devlet garantisi ile alınacak. Ülkemizi yılda 100 milyar dolar ihracat yapan duruma getireceğiz” diye konuştu.

DUA VE DESTEK BEKLİYORUZ

Partisinin İl Kongresi için Yozgat’a gelen Fatih Erbakan, Çamlık Gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

Erbakan, “Cenab-ı Allah Milli görüşü ikinci 40 yılında yeniden refah partisi ile layık olduğu yere taşımayı nasip ve müyesser eylesin. Bu çalışmalarımızda Yozgatlıların da desteğini ve dualarını bekliyoruz” dedi.

YOZGATLI FAİZE ÇALIŞIYOR

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 17 yıllık iktidar partisini dört kelime ile özetledi. Erbakan bunların, borç, faiz, beton ve çimento olduğunu söyledi.

Hükümetin her sene 30 milyar dolar borç faizi ödediğine dikkat çeken Fatih Erbakan, “Bu faize giden para sizlerin, Yozgatlıların, Anadolu insanının emeği alın teri” dedi.

‘Türkiye mevcut hükümet her saat başı hükümet 3 milyon dolar borç faizi ödemek zorunda’ diyen Fatih Erbakan, “Bu hükümet önümüzdeki üç senede faize 436 milyar dolar ayırıyor. Aynı üç senede 82 milyon vatandaşa ayırdığı kaynak 350 milyar lira. Bakınız bu iktidar döneminde 70 senede  elde ettiğimiz varlıklarımız özelleştirildi, satıldı. Bu iktidar döneminde yapılan özelleştirmelerden elde edilen toplam gelir 68 milyar dolar. Bu hükümetin sadece iki senede ödediği borç faizi. Her sene verilen borç faizi ile 20 tane Osmangazi köprüsü yaparsınız. Düşünebiliyor musunuz felaketin boyutunu. İşte hesap ortada. Bu faize giden para sizlerin, Yozgatlıların, Anadolu insanının emeği alın teri. Ankara-Konya hızlı tren hattı yapıldı. Maliyeti 450 milyon dolar. Hükümetin bir haftada faize ödediği para demek bu. Ödenen faiz ile her sene 60 tane Ankara-Konya yüksek hızlı tren hattı yapılırdı” dedi.

BETONA VE ÇİMENTOYA GÖMDÜNÜZ

Devlet eli ile geçen yıl beton ve çimentoya 600 milyar dolar para aktırıldığını kaydeden Fatih Erbakan, “Bu paranın sadece yarısını fabrikaya, sanayiye, istihdama, alt yapı ve teknolojiye yatırsaydınız Türkiye bugün          neredeyse Kore ve Japonya’nın seviyesine gelirdi.  Bütün bu beton ve çimento furyasının sonunda elimizde kalan, satılamayan 200 bin tane konut  var. Bir tanesini 100 bin dolardan hesap etseniz, 200 milyar dolar yapar. Bu ülkenin, bu milletin 200 milyar dolarını gereksiz yere  betona, çimentoya gömdünüz. Şimdide bunları satamıyorsunuz, bu parayı alamıyorsunuz” diye konuştu.

KALESİ OLDU

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Sungur, Yozgat’ın yine milli görüşün kalesi olacağını söyledi.

Sungur, “Yozgatlı her zaman kadınıyla, kızıyla her zaman bu davanın yanında yer almıştır. Birinci 40 yılda aldığı gibi inşallah Fatih Erbakan ile de yine beraber olacaktır” dedi.

6 BAŞKAN ATADIK

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Nihat Kayhan, 6 ilçe başkanının atamasını yaptıklarını söyledi.

Kayhan, “2 İlçemizdeki başkanlarımızı da en kısa sürede belirleyeceğiz” diye konuştu.

 

 

 

 

10 Haziran 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1049 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız