Samet ve kardeşlerine SAHİP ÇIKIN

Yerköy’de yaşayan 18 yaşındaki spastik engelli Samet, 5 aydır annesi yoğun bakamdı tedavi gördüğü için kimsesiz uzanacak bir el bir bekliyor.

Samet ve kardeşlerine SAHİP ÇIKIN

Yerköy’de yaşayan 18 yaşındaki spastik engelli Samet, 5 aydır annesi yoğun bakamdı tedavi gördüğü için kimsesiz uzanacak bir el bir bekliyor. Bakım parası yatmadığı için mağdur olduğu ileri sürülen Samet, komşuların desteği ile hayata tutunuyor.
Yozgat’ın Yerköy İlçesinde yaşayan Eskişehirli bir annenin 18 yaşındaki oğlu Samet. Annesi Ankara’da 5 aydır amansız bir hastalıkla mücadele eden ve yoğun bakım tedavisi gören Samet, doğum sırasında beynine yeterli oksijen gitmediği için spastik engelli olarak kalmış.

Samet, Yerköy Bağlarbaşı Mahallesi Lojman Caddesi Kemirli Sokak’taki gece kondu evde bir başına yaşam mücadelesi veriyor. 12, 14 ve 2 buçuk yaşlarında üç kız kardeşi bulunan Samet’in babası tarlalarda çalışarak ailesine bakıyor. Baba çoğu zaman hasta eşini ziyaret etmek ve ihtiyaçlarını karşılamak için Ankara’ya gitmek zorunda olduğunda ise kardeşler zor anlar yaşıyor.

18 Haziran 2019 Salı tarihinde eklendi ve 417 kez okundu

YORUMLAR

1 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
Hakan

Selam aleyküm hayırlı günler olsun inşaallah bu kardeşimize nasıl bi yardım etmemiz gerekir maddi manevi haber ederseniz sevinirim HEGGDMW