Yozgat Şiir ve Edebiyata Doyacak

Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği düzenlediği etkinlikle Yozgat’ı şiir ve edebiyata doyuracak.

Yozgat Şiir ve Edebiyata Doyacak

Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği düzenlediği etkinlikle Yozgat’ı şiir ve edebiyata doyuracak. Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın, tüm Yozgatlıları Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla yapılacak olan organizesini Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği’nin yaptığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün desteklemiş olduğu 2019 Sürmeli Şiir Şöleni ve Aşıklar Bayramı’na davet etti.
Etkinlikle ilgili Çamlık Gazetesi ve Çamlık TV’ye özel açıklamalarda bulunan Sargın, “ Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği olarak  2006’dan beri şunu hedefledik, derneğimiz Yozgat’ın tanıtımına ne derece katkıda bulunabilir. İkincisi de Yozgat kültürünün tanıtılması anlamında neler yapabiliriz. 2006’dan beri her yıl değişik illerden bu sene de yine 10 değişik ilden şair, yazar, gazeteci kendi bölgelerinde yazan çizen arkadaşları davet ediyoruz. Biz de onların memleketine gidiyor kendi memleketimizi onur ve gururla temsil ediyoruz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN BAŞLIYOR
Sargın, bugün Cuma namazının ardından il merkezinde toplanacaklarını belirterek, “İlk olarak Yozgat Valiliği’ni arkasından Yozgat Belediyesi’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra konuklarımıza Çapanoğlu Camii, Yozgat Müzesini ve konakları gezdireceğiz” dedi.
Akşam saatlerinde Hayri İnal Konağı’nda 20.30’da şiir edebiyat programı düzenleyeceklerini dile getiren Sargın, “ Burada hem kaynaşmayı hem de şiir ve edebiyatı anlatacağız. Yarın da öğle saatlerinde nohutludan Yozgat’ın seyrini yaptıracağız” ifadelerine yer verdi.  
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Spor Vadisindeki Tesislerinde şiir edebiyat etkinliği gerçekleştireceklerine değinen Sargın, “Saat 14’te yapacağımız bu etkinliğe tüm Yozgatlı hemşehrilemizi davet ediyoruz. Bizleri yalnız bırakmasınlar. Yine cumartesi akşamı Erbazlar Konağında şiir edebiyat sohbetleri düzenleyeceğiz” diye konuştu.

20 Haziran 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 1429 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız