Şiir ve Edebiyata Doyduk

Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği, hafta sonu düzenlediği etkinlikle Yozgat’ı şiir ve edebiyata doyurdu.

Şiir ve Edebiyata Doyduk

Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği, hafta sonu düzenlediği etkinlikle Yozgat’ı şiir ve edebiyata doyurdu.

Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın, 10 değişik ilden şair, yazar ve gazeteciyi Yozgat’ta misafir ettiklerini ve kentin tanıtımını yaptıklarını söyledi.

2019 Sürmeli Şiir Şöleni ve Aşıklar Bayramı’nın dolu dolu geçtiğini kaydeden Sargın, “2006 yılından bu yana  her yıl değişik illerden, bu sene de yine 10 değişik ilden şair, yazar, gazeteci ile kendi bölgelerinde yazan çizen arkadaşları davet ediyoruz.
Biz de onların memleketlerine gidiyor kendi memleketimizi onur ve gururla temsil ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Sargın, “Yozgat’ta Sürmeli Şiir Şölenini 13 yıldır devam ettiriyoruz. 13’üncüsünü yaptığımız şiir şöleninde amacımız Yozgat’ın tanıtımına katkıda bulunmak, Yozgat’ın tanıtımını öne çıkarmak ve Yozgat kültüründe aşıklar, ozanlar olarak araştırılmasında emek vermek ,alın teri dökmek almacıyla arkadaşlarımızın da verdiği destek ile 2006 yılından bu tarafa hizmet veriyoruz.
İnşallah bu tür etkinliklerimiz devam edecek” dedi.

Vali Yardımcısı Şükrü Çakır ise, “2,5 yıldır Yozgat’ta çalışıyorum. Kültür turizm müdürlüğü işlerine de baktım. Gerçekten Yozgat’ımızda kültür, tarih ve folklor çok zengin. Bu nedenle burada faaliyet gösteren kültür edebiyat derneklerinin işi çok yoğun. Özellikle şair ve yazarlar derneğinin geleneksel olarak yürüttüğü sürmeli şiir etkinlikleri her yıl geniş coşku ve heyecana neden oluyor.

Yurdumuzun dört bucağından sazıyla, kitabı ile talebi ile şair yazar arkadaşlarımız, dostlarımız Yozgat’a geliyor.Yozgat’ın güzelliklerini ve değerlerini yakından teneffüs ederken Yozgat’ta da çok büyük dizelerin anılarını seslerini bırakıyorlar” dedi.

 

24 Haziran 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 2061 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız