REKTÖR KARADAĞ ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

​Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, yüksekokul ve meslek yüksekokulu ziyaretlerini sürdürüyor.

REKTÖR KARADAĞ ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  yüksekokul ve meslek yüksekokulu ziyaretlerini sürdürüyor.

 Rektör Prof. Dr. Karadağ, İletişim Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu ve Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu’nu ziyaret etti.

Okulların fiziki ve genel durumunu yerinde gören Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, inceleme sonrası akademik ve idari personelle tanışma toplantısı düzenlendi. 

Ülkemizin sağlık, tarım, sanayi, turizm ve diğer alanlarda ara eleman açığını tamamlayan ve ülke ekonomisinin gelişmesine katkı sunan bireyler yetiştirmesi anlamında meslek yüksekokullarının önemine dikkat çeken Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  “Üniversitemiz, merkez ve ilçelerimizdeki meslek yüksekokullarının fiziki yapı ve donanım açısından çok iyi durumda. Bu denli mükemmel yatırımların hakkının verilmesi gerekir.  Bu fiziki imkânları en iyi şekilde tanıtarak öğrencilerin meslek yüksekokullarını tercih eder bir duruma taşımamız gerekiyor. Üniversite yönetimi olarak meslek yüksekokullarımıza bir değer atfedeceğiz. İlçelerimizde bulunan meslek yüksekokullarımızın öncelik ve beklentilerine yönelik yerel yönetimlerle sık sık bir araya gelerek neler yapılabilir, önceliğimiz neler olmalı,  ne gibi ihtiyaçlarımız var,  daha iyi şartlara okullarımızı nasıl getirebiliriz konularında fikir alışverişinde bulunacağız” dedi.

Doğup büyüdüğü, havasını teneffüs ettiği topraklarda yönetici olarak görev yapmanın, hizmet etmenin mutluluk ve sorumluluğunu taşıdığını belirten Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Görev yapacağımız süre zarfında ortak aklı, vicdanı, çalışma liyakati ve emeği dikkate alan bilim vizyonunu önceleyen bir yönetim sergileyeceğiz. Bu süre zarfında kapım ve gönlüm herkese açık.  Emanet aldığımız bu görevi Yozgat Bozok Üniversitesi Ailesi olarak hak ettiği yerlere hep birlikte taşıyacağız, bunun için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

İLETİŞİM FAKÜLTESİNİ ZİYARET ETTİ

Rektör Karadağ, daha sonra İletişim Fakültesini ziyaret ederek akademik ve idari personel ile bir araya geldi.

İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen tanışma toplantısında, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket Hakan Üngören, Rektör Prof. Dr. Karadağ’a fakültenin genel durumu hakkında bilgi verdi.

Üniversite yönetimi olarak Yozgat Bozok Üniversitesi’ni marka üniversite yapma hayallerinin olduğunu belirten Rektör Ahmet Karadağ,   “İletişim Fakültesi de marka bir üniversitenin içerisinde marka bir fakülte olarak bölgesine katkı sunacaktır” dedi.

Rektör Prof. Dr. Karadağ, “Yozgat Bozok Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi’nin olmasını çok anlamlı ve önemli buluyorum.  Dolayısıyla bu Fakülteden geleceğin gazetecileri ve televizyoncularının yetiştirilmesi için çok güçlü bir akademik kadroya ihtiyaç var. Bu açıdan İletişim Fakültemizin fiziki alt yapısı kadar akademik anlamda da donanımlı olması gerektiğini düşünüyorum. Mevcut akademik kadromuzu daha da güçlendirmek istiyoruz. Üniversite yönetimi olarak Yozgat Bozok Üniversitesi’ni marka bir üniversite yapma gibi bir hayalimiz var. Üniversitemizi marka üniversite yaparken Fakülteleri de başlı başına bir marka olacak. İletişim Fakültemiz bünyesinde yayın hayatına başlayan radyomuz, kurulum aşamasında olan televizyonumuz ve diğer iletişim alanlarını en modern şekilde kurarak öğrencilerimizin istifadesine sunacağız. Burada kendilerini geleceğe hazırlayacaklar.  İnanmak başarmanın yarısıdır. Hep birlikle inanırsak Yozgat Bozok Üniversitesi de İletişim Fakültemizde bölgesinde marka bir üniversite, marka bir fakülte olacaktır. Bunun için var gücümüzle hep birlikte çalışacağız” diye konuştu.

 

 

 

4 Temmuz 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 1399 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız