Demokrasi şehitleri için mevlit okutuldu

Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi şehitleri için mevlit okutuldu. Ankara Kızılay Meydanında darbeci hainlerin helikopterden açmış olduğu ateş sonucu 15 Temmuz Demokrasi Şehidi olan Suat Akıncı için Burunkışla köyünde ki Camide Mevlid okutuldu.

Demokrasi şehitleri için mevlit okutuldu

Öğle namazı öncesi Burunkışla köyü Camisi'nde düzenlenen mevlitte, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Demokrasi Şehidi Suat Akıncı için dualar edildi.

İlçe Kaymakamlığı tarafından camii çıkışında vatandaşlara lokum ikramında bulunuldu.

Öğle Namazından sonra şehit Suat Akıncı’nın ailesi tarafından hazırlanan yemek vatandaşlara ikram edildi.

Mevlide, Kaymakam Yasin Özcan, Belediye Başkanı Ömer Açıkel, İlçe Müftüsü Emrah Kandemir, Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş,Emniyet Müdürü Yasin Yağmur,  Jandarma Komutanı Teğmen Yuşa Kılınç,  Siyasi Parti temsilcileri, Kurum Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KABİRLERİ ZİYARET EDİLDİ

Öte yandan Kaymakam Yasin Özcan, Belediye Başkanı Ömer Açıkel, İlçe Müftüsü Emrah Kandemir ve beraberindekiler ilçede bulunan demokrasi şehitlerinin kabirlerini ziyaret ederek dua etti.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, hain darbe girişimi sırasında Ankara Genel Kurmay Başkanlığı ve Kızılay Meydanında yapılan saldırıda şehit düşen Yıldız Gürsoy ve Cengiz Polat’ın ilçe de yaşayan akrabaları ziyaret edildi.

İlk ziyaret 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Yıldız Gürsoy’un Tepedoğan köyünde bulunan kabri ziyaret edilerek, İlçe Müftüsü Emrah Kandemir Kuranı Kerim okuyarak, dua edildi.

Daha sonra Şehit Yıldız Gürsoy’un abisi Okay Gürsoy ziyaret edildi.

Tepedoğan köyüne yapılan ziyaretin ardından Şekerpınar Mahallesinde yaşayan Şehit Cengiz Polat’ın amcası Ahmet Polat ziyaret edildi. Şehitler için Kuranı Kerim okunarak dua edildi.

10 Temmuz 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 250 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız