YOZGAT KONUŞUYOR: "YENİ BİR SİYASİ OLUŞMA İHTİYAÇ VAR?"

Türkiye Ali Babacan’ın öncülüğünde kurulacak olan yeni partiyi konuşuyor. Yeni parti hazırlığında bulunduğu iddia edilen Ali Babacan AK Parti kurucu üyeliğinden istifa dilekçesini genel merkeze ulaştırdığını duyurdu. Babacan yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin bugünü ve geleceği için yeni bir çalışma başlatmak kaçınılmaz hale gelmiştir" diyerek "Her konuda beyaz sayfalarla işe başlamak gerekmektedir" ifadelerini kullanmıştı.

Yeni kurulacak olan partiyi Yozgatlılara sorduk. Türkiye’nin yeni bir yüze ihtiyacı olduğunu düşünenler de var, Ali Babacan’ın başarılı olamayacağını düşünenlerde.

Vatandaşların Ali Babacan’ın kuracağı parti ile ilgili görüşleri ise şöyle;

Yakup Taş; “Kendi partisinde başarılı olamayanlar, başka parti dede başarılı olamazlar. Bence Tayyip Babayı bırakmasınlar”

Yusuf Öztürk; “Tek başına başarılı olamaz. Kurulması, tanınması, bilinmesi zaman alır. Bence başarılı olmaz. Birden bire parti kurulmaz”

Seyfettin Sağlam; “Zaten onların içinden geliyor. Eğer onların yanlışlarına göre doğruları bulabilirse iyi bir parti olabilir. Ama onların yaptığı yanlışlıkları yaparsa pek bir değişim olmaz”

Cahit Koçsoy; “Belki de başarıl olur. Neden olmasın. Zaman gösterir. Her şey zamana bağlı. Bir zaman AK Parti nasıl büyüdü. Belki o da büyür.

Talip Akbulut; “Millet verirse kazanır, millet vermezse yapacak bir şey yok. Halkın iradesine bağlı bir şey. Ama yeni bir partiye ihtiyaç var”

Halil Uslu; “Kendisi tekstilci. Tanırım kendisini. Onun kuracağı partiden bir hayır gelmez. Yapamaz bu işi.  Bence o kendi işini yapsın”

Mehmet Ali Kamanlı; " Türkiye de yeni bir partiye ihtiyaç var. Bence başarılı olur. AK Parti’nin, MHP’nin oylarını böler.  Yeni bir yüz yeni bir değişim lazım”

İbrahim Yağız; “Türkiye yeni bir partiye ihtiyaç var. Ali Babacan o bu boşluğu doldurur inşallah. Yeni bir parti yeni bir heyecan getirir”

11 Temmuz 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 680 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız