Yozgat’ta havalimanı inşaatında feci ölüm

Yozgat’taki havalimanı inşaatında kamyon sürücüsü olarak çalışan 56 yaşındaki işçi hafriyat altında kalarak yaşamını yitirdi.

Yozgat’ta havalimanı inşaatında feci ölüm

Yozgat’taki havalimanı inşaatında kamyon şoförü olarak çalışan bir işçi hafriyat altında kalarak yaşamını yitirdi. Bu sabah meydana gelen olayın ardından işçinin cenazesi uzun süre hafriyat altında bekletildi.

Yozgat Sorgun Alaca yolu üzerindeki havalimanı inşaatında kamyon şoförü olarak çalışan 56 yaşındaki Ali Taş hafriyat altında kalarak sabah saat 09.30 sularında yaşamını yitirdi.

Herhangi bir firma sorumlusunun cenazeyi teslim noktasına gelmediği, işçinin cansız bedeninin uzun süre hafriyat altında bekletildiği ifade ediliyor.

Geçen yıl temeli atılan havalimanı inşaatının ihalesini YDA inşaat ve EMT İnşaat ortaklığı almıştı. Beta İnşaat ise inşaatta taşeron firma olarak faaliyet gösteriyor.

Hafriyat sırasında herhangi bir güvenlik önleminin alınmadığı belirtilen inşaatta işçilerin maaşlarının da düzensiz yatırıldığı iddia ediliyor.

Resim

Resim

 

11 Temmuz 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 1560 kez okundu

YORUMLAR

1 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
Kys

ilk ihale iptal edilip ikinci ihalede hükümete yakın bu firmalara verilen havalimanı inşaat işinde olan bu olay kaza değil cinayet! koskoca firmaların hafriyat alanını denetleyen mühendisi, şantiye şefi yok mu? merhum, yükünü doldurmak için kepçenin altına yanaşmış ve sonra kamyonun kasasının içinde yapışan toprağı kazımak için kasaya girmiş. merhumu görmeyen kepçe operatörünün de kasaya toprak yüklemiş ve şoförün wc ihtiyacı için bir yere gittiğini düşünmüş. yazık!