DESTAN YAZANLARIN HİKAYESİ: 15 TEMMUZ

Çamlık Gazetesi ve Çamlık TV’den “15 Temmuz’un 3’üncü yılına özel çalışma”

DESTAN YAZANLARIN HİKAYESİ: 15 TEMMUZ

DESTAN YAZANLARIN

HİKAYESİ: 15 TEMMUZ

 

Celalettin İbiş,

Ömer İpek,

Mustafa Koçak,

Ali Mehmet Vurel,

Yasin Yılmaz,

Hasan Altın,

Mustafa Aslan,

Beytullah Yeşilay,

Yıldız Gürsoy,

Cengiz Polat,

Serkan Göker,

Halit Yaşar Mine,

Özgür Gençer,

Suat Akıncı…

Her biri vatan sevdalısı birbirinden yiğit vatan evladı. Ülkemizin geleceğine karanlık gecede karanlık bir şerh düşmeye çalışanlara canları pahasına engel olan başta “Yozgatlı kahramanlar” olmak üzere destan yazanları, ülkemizin ezelden ebede varlığına katkıda bulunan tüm şehitlerimizi 15 Temmuz Darbe Kalkışmasının 3’üncü yılında rahmet, minnet ve saygı ile anıyoruz.

Yozgat Çamlık Gazetesi’nin 15 Temmuz özel sayısı, geçtiğimiz yıl olduğu gibi 3’üncü sene-i devriyesinde de Cumhuriyet tarihinin en kanlı ve hain kalkışmasını hafızalarda diri ve iri tutmak için millet olma şuuru ile hazırlanmıştır. Bu anlamlı zaman diliminde 250 şehit verirken 2 bin 196 da vatandaşımız canları pahasına mücadele ederken gazi oldu. Vatan savunmasında her zaman ön safta yer alan Yozgatlılar, 15 Temmuz gecesi ortaya konulan mücadelede yine ön saflarda yer almaktan imtina etmedi.

UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ

İhanetin 3’üncü yılında bizden görünüp bizim gibi duranların bizim silahlarımızla nasıl ölüm kustuğunu, sınırlarımızın ötesinde bekleyen çakal sürülerine ülkelerini parçalatmak için fırsat oluşturmaya çalıştıklarını, Gölbaşı’ındaki Özel Harekat polislerini şehit ederken kıllarının dahi kıpırdamayacak kadar vicdansız ve hain olduklarını, soruları çalarken kul hakkına girme düşüncesini çöpe attıklarını, menfaatleri için ülkelerinin bekasını hiçe sayabilecek alçaklığı gösterdiklerini hatırlatmak içindir. O yüzden diyoruz ki 15 Temmuz’u unutursak kalbimiz kurusun.

Yozgatlı’dan aldığı güçle yayınlarını Yozgatlı’dan tarafta yapan ve bunu yaparken de millet hafızasında yer alan arşive hakikate dair bilgiler sunan Yozgat Çamlık Gazetesi, 15 Temmuz gibi tarihin en alçak ihanet  hareketinin yıl dönümünde duyarsız kalmayarak bu güne özel bir sayı hazırladı. Ve aynı şekilde kısa bir süre önce yayın hayatına başlayan Çamlık TV bu güne özel yayınları ile yer alacak.

Bu sayıda millet olarak ortaya koyduğumuz iradenin arkasındaki muhteşem gücü, 13’üncü dakikada sokağa inerek hainlere ilk net duruşu sergileyen Yozgat farkındalığını, şehitlerimizin ve gazilerimizin ateşle imtihanındaki o sırlı dünyayı ve o güne dair unutulmaması gereken pek çok detayın kaleme alındığı köşe yazıları ile karşınıza çıkmanın bir gazetecilik borcu olduğu duygusu ile hareket ettik.

Ve unutursak kalbimiz kurusun dedik.

Bir an olsun duyguların zafiyete uğramadan tarihin en alçak ihanet hareketinin tarihe derin biz izle  kazınması, nakşolması adına bir adım atalım istedik.

Şehitlerimizi rahmetle andığımız bu gün, gazilerimize Allah’tan şifalar ve hayırlı ömürler diliyoruz.

Ve diyoruz ki, unutmayınız şehidin eşi, kardeşi, evladı, annesi, babası var…

Ateş onların dünyasında hala kor. Yanmak için de rüzgara ihtiyaç duymuyor.

Ve gaziler!

Bir uzvunu kaybetmenin, engelli olarak yaşamanın ne anlama geldiğini bir günlüğüne kendinizi onların yerine koyarak düşünün.

Hülasa o kalkışma başarılı olsaydı şuan yaşadığımız ülke nasıl bir ülke olacaktı sorusuna kendi dünyanızda cevap arayın diye hazırlanmış özel bir sayıdır şuan elinizde tuttuğunuz bu gazete.

 

15 Temmuz 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 488 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız