15 Temmuz Fotoğraf Sergisi Açıldı

Yozgat'ta "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma" etkinlikleri kapsamında, Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirleri tarafından çekilen fotoğrafların yer aldığı sergi düzenlendi.

15 Temmuz Fotoğraf Sergisi Açıldı

Sarraflar Caddesi'ndeki sergide, AA foto muhabirleri tarafından çekilen 84 fotoğraf yer aldı.

        Açılışın ardından sergiyi gezen Yozgat Valisi Kadir Çakır, yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'da şehit olanlara rahmet, gazilere sağlıklı ve huzurlu yaşam diledi.

        Vali Çakır, 15 Temmuz'un tarih yazılan bir gün olduğunu belirterek, "Hiç kimsenin tahmin edemediği şekilde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Cenabı Allah'ın yardımıyla milletimizin adeta Çanakkale'de olduğu gibi canıyla, kanıyla savaştığı, karşılık verdiği bir gün. Allah tekrarını yaşatmasın hiç birimize. Ama devletimiz varsa, vatanımız varsa maalesef bunlar oluyor." dedi.

        Yozgat Milletvekili Yusuf Başer de 15 Temmuz gecesinde Mecliste olduklarını söyledi.

        "Meclise atılan bomba binde 0,01 sapmış olsaydı ben dahil eşim ve çocuklarım olmayacaktı." diyen Başer, şunları söyledi; 

        "O gece Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 'ölümüne sokaklara' demesi suretiyle aziz milletimiz ayrım yapmaksızın sokaklara indi, millet iradesinin dışında başka bir güç olmayacağını, tanımayacağını bütün dünyaya haykırdı. 15 Temmuz'da Çanakkale ruhu yeniden canlandı. Çanakkale'de karşımızda düşman vardı ama 15 Temmuz'da kendi içimizde yaşayan bizler gibi gözüken, millete kasteden hainler vardı. Onlar Meclisi dahi bombalama cüretini gösterdi. Biz 15 Temmuzu unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Şehitlerimize Rabbimden rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum."

        Etkinliğe Vali Kadir Çakır, Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, daire müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

        Şehit ve Gazi Yakınları Unutulmadı

        Sarraflar Caddesinde ki fotoğraf sergisinin açılışının ardından Gölbaşı Özal Harekat Daire Başkanlığında, fetullahçı terör örgütü mensuplarının saldırısı sonucu şehit düşen Özel Harekat Polisi Mustafa Arslan’ın ve 15 Temmuz gecesi Çankaya’da gazi olan Muammer Erkaya’nın haneleri ziyaret edildi.

 

14 Temmuz 2019 Pazar tarihinde eklendi ve 369 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız