DERSHANECİLİKTEN KOLEJE

​Yozgat Bil Okulları eğitim-öğretime açıldı.

DERSHANECİLİKTEN KOLEJE

1990 yılında Delta Başarı Dershanesi adıyla eğitime başlayıp, daha sonra Bil Koleji, Özel İstanbul Aydın Üniversitesi, Özel Kıbrıs İlim Üniversitesi gibi güçlü eğitim kurumları bünyesinde bulunduran Bil Holding’in önemli bir parçası olan Başarı Eğitim Kurumları, üst seviyedeki öğretmen kadrosuyla Yozgat’ta eğitim çalışmalarına başladı.

1990 yılında dershanecilik ile başlayıp koleje kadar büyüyen Yozgat Bil Okulları Kurucusu Recai Kapusuzoğlu, Yozgat Bil Koleji’nin çekirdek kadrosu 1990 yılında Delta Başarı Dershanesi adıyla Yozgat’ta  özel öğretimin öncülüğünü yapmaya başladı. 2002’de İsmini Final Dergisi Dershaneleri olarak değiştirdi. 2014 yılına kadar da Yozgat’ta üniversiteye hazırlanan gençlerin tercihi oldu. 24 yıllık dershanecilik sürecinde binlerce öğrenciyi üniversiteli yapmakla kalmadık bu öğrencileri dershane adı altında faaliyet gösteren bölücü, yıkıcı, istismarcı kişi ve kurumların tuzağına düşmekten koruduklarını söyledi.

BİRÇOK ALANDA FAALİYET SÜRDÜRÜYORUZ

Kapusuzoğlu, “Başarı Eğitim Kurumları olarak özel öğretimin birçok alanında faaliyet yürütüyoruz. 2015’te dershanelerin dönüşümü sürecinde ilk ismimiz olan Delta Başarı’ya dönüş yaptık. Başarı Temel Lisesi ve Delta Başarı KPSS Kursu olarak eğitim faaliyetlerimize devam ettik. 2016’da Yeşilyurt Özel Öğretim Kursunu, Yedi İklim KPSS kursunu açtık. 2018’de Başarı Çocuk (Kreş, Gündüz Bakımevi, Çocuk Kulübü)faaliyete başladı. Bu yıl temel liselerin son yılı olduğu için temel lise faaliyetine son vererek Bil Ortaokulu, Anadolu Lisesi ve Fen ve Teknoloji lisesini açtık. Markalaşmanın, büyük eğitim kurumlarıyla işbirliğinin gereğine inandığımız için Bil Okullarıyla bir işbirliği protokolü imzalayarak okullaşma sürecini Bil Okullarının Yozgat şubesi olarak yürütme kararı aldık” dedi.

KAYITLAR BAŞLADI

Kayıtların başladığını belirten Yozgat Bil Okulları Kurucusu Recai Kapusuzoğlu, “Ortaokul ve liselerimiz iki ayrı binada faaliyet yürütecek. Tüm eğitim kurumlarımızda, Kreş, çocuk kulübü, ortaokul, lise ve dershanelerimizdekayıtlarımız başladı” dedi.

DÜNYANIN INOVASYON OKULU YOZGAT’TA AÇILDI

Kapusuzoğlu, “Hızla değişen dünyanın yeni ve etkin hareketi olarak kabul edilen inovasyon, eğitim alanında meydana gelen dönüşüm sürecinin temel kavramlarından biri olarak yerini almaktadır.Dünya İnovasyon Okulu vizyonu ile eğitimde inovasyon kavramını yapılandırmak için okullarımızı bütüncül olarak kurgulamak, fiziki imkanlarını eğitim modeli ile birlikte düşünmek, eğitim ve yönetim kadrolarını 21. yüzyılın aydın bireylerini yetiştirmek için planlamak ve sürece dahil etmek gibi multidisipliner bir bakış açısına ihtiyaç duyulmaktadır.BİL Okulları 3 yaşından itibaren eğitime başlayıp ortalama 23 yaşında üniversite eğitimini tamamlayarak geleceğin iş dünyasında yerini alacak mutlu, sağlıklı, başarılı, 21. yüzyıl becerileri ile donatılmış ve dünyanın dilini dünya dilleri ile konuşabilen nesiller yetiştirmek üzere yapılandırılmış, Türkiye'nin en çok tercih edilen vakıf üniversitesi olan İstanbul Aydın Üniversitesi destek ve iş birliği ile farklılaşmış özel bir okuldur” diye konuştu.

16 Temmuz 2019 Salı tarihinde eklendi ve 512 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız