CELAL KÖSE: “YAŞADIĞIMIZ COĞRAFYANIN BEDELİNİ ÖDEDİK”

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Yozgat'ta da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında binlerce vatandaş Cumhuriyet Meydanı'na akın etti. Programda konuşma yapan Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat’ın darbeciler karşısında korkusuzca durduğunu belirtti.

CELAL KÖSE: “YAŞADIĞIMIZ COĞRAFYANIN BEDELİNİ ÖDEDİK”

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Yozgat'ta da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında binlerce vatandaş Cumhuriyet Meydanı'na akın etti. Programda konuşma yapan Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat’ın darbeciler karşısında korkusuzca durduğunu belirtti.

Program öncesi Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencileri Lise Caddesi boyunca ellerinde Türk bayrakları ile slogan atarak Cumhuriyet Meydanı'na geldi.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 3. yıl dönümü dolayısıyla binlerce vatandaş meydanları Türk bayraklarıyla donattı. Program İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, hazırlanan kısa tanıtım videosuyla dev ekrandan 15 Temmuz gecesi İstanbul'da ve Ankara'da yaşananları izledi.

Programda Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Valisi Kadir Çakır, Ak Parti Yozgat Milletvekili Av.Yusuf Başer ve MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef konuşma yaptı.

“YAŞADIĞIMIZ COĞRAFYANIN BEDELİNİ ÖDEDİK”

Belediye Başkanı Celal Köse yapmış olduğu açıklamada yaşadığımız coğrafyanın bedellerini ödediğimizi ifade etti. Başkan Köse, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzün hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum.  1071 yılında bu coğrafyaya girdiğimizden bugüne şehit veriyoruz. Coğrafyamız doğu ile batıyı kuzey ile güneyi bağlayan önemli bir jeopolitik noktada bulunmaktadır. Dolayısıyla coğrafyamızda pek çok gözü olan devlet ve millet bulunmaktadır. Bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli vardır. Biz bu bedeli 1071 yılında ödedik. Çanakkale’de ödedik. Bugün hala ödemeye devam ediyoruz. Bizim ülkemiz şehitlerimizin kanıyla sulanmış bir ülkedir.Bundan tam üç yıl önce hain bir darbe teşebbüsü yaşadık. Bizden göründüler. Sizdeniz dediler. Hayır hasenat kılıfına büründüler. Bizim alın terimize göz diktiler. Yaptıkları teşkilatlanma ile devletimize sızdılar. Ezanımıza, bayrağımıza ve bu milletin yetiştirdiği evlatlarına darbe yapmaya kalktılar. Milletimizin vergileri ile alınan tankları, bombaları halkımızın üzerine yağdırdılar. Ama bu millet o bombalara karşı göğsünü siper etti. O gün buna müsaade etmedik. Bugünde etmeyeceğiz. 251 vatan evladının kanları bu toprakları suladı. Allah’ım hepsinin şehadetini kabul etsin. Onların şefaatine de bizlerin nail olmasını nasip etsin. Yozgat’ımızda 14 şehit verdik. Mevzubahis vatansa ilimiz yine gereğini yaptı. Eğer bu teşebbüsleri bir daha yaşamak istiyorsak evlatlarımıza ve nesillerimize sahip çıkmalıyız. Aramıza fitne sokmak isteyenlere izin vermemeliyiz.” dedi.

Konuşmaların ardından, 15 Temmuz konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Daha sonra Bilal Şahin Hafızlık Kursu öğrencileri ilahi ve kaside seslendirdi. Yozgat Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Korosu ve Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından oratoryo gösterisi sergilendi.

Saatler 00.13’ü gösterdiğinde ise tüm camilerde eş zamanlı salalar okunarak program sona erdi.

16 Temmuz 2019 Salı tarihinde eklendi ve 467 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız