YETKİ BELGELERİNİZİ ALIN

Yozgat Emlakçılar Derneği Başkanı Asım Çelikel, emlakçıların yetki belgelerini almaları konusunda uyarılarda bulundu.

YETKİ BELGELERİNİZİ ALIN

Yozgat Emlakçılar Derneği Başkanı Asım Çelikel, emlakçıların yetki belgelerini almaları konusunda uyarılarda bulundu.

Çelikel,” Yozgat’ta mevcut emlakçılık yapan arkadaşlarımızın kursa tabi olmuşlardı. Bu kursa girenler yetki belgelerini aldılar. Kursa giremeyen yetişemeyen giremeyen arkadaşlarımız Emlakçılar Derneğimizden bilgi alıp, daha sonra Ticaret Sanayi Bakanlığı’na giriş yaptırarak belgelerini alabilirler” dedi.

25 AĞUSTOS SON GÜN

 Yetki belgelerini almak için 25 Ağustos 2019 son bulduğunu belirten Çeelikel, “Bu zamana kadar almayan arkadaşlarımıza biz elimizden geleni yapacağız. Şuan mevcut çalışan arkadaşlarımız müracaat etmeleri gerekmektedir. Almayan arkadaşlarımız ise 25 Ağustos itibari ile mühürlenecek. Yetki belgesini almayanlar tapudan işlem yapamayacaklar, herhangi bir işlem, emlak sektörü ile uğraşamayacaklar. Bu kanunen netleşti. Elimizde belgelerimiz hazır” dedi.

4 KİŞİ YETKİ BELGESİ ALDI

Çelikel, “Şuanda Yozgat’ta 4 kişi yetki belgesini aldı. Onun dışında 80’e yakın emlakçı arkadaşımız var. Bizlere kayıtlı ise 45 tane emlakçı var. Bunların sadece 4 tanesi aldı. Bunlarda aynı şekilde noterden satış yapıyorlar.
Onların yetki belgesini başka arkadaş kullanarak başka arkadaşın yetki belgesi ile tapudan satış yapmaları gerekecek. Yetki belgesi olmayan emlakçı arkadaşlarımız 25 Ağustos’tan sonra Ticaret Sanayi Müdürlüğü tarafından tespit edilip zabıta eşliğinde mühürlenecektir” diye konuştuk.

18 Temmuz 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 612 kez okundu

YORUMLAR

3 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
BOZOKBEYİ_66

degerlı emlakcı arkadaslar, lutfen pıyasayı yukseltmeyın, yozgat gıbı bır yerde 300-400 bın tl ye e satılıyor, ınanın ankara yozgattan cok cok ucuz hem kıralar hem konut fıyatları zaten sureklı goc veren ıssızlıgın cok oldugu bır ıl ıyıce ortalıgı kasıp kavurdunuz yeter artık. muteahhıtler bır taraftan sız bır taraftan mılletın anasını aglattınız. sızde de sorumluluk var bu yuzden konut satıslarını hakkı ne ıse onu alınız yozgatta nıye 300-400 bın tl ye ev alayım ?????

BOZOKBEYİ_66

BELGE MELGE HIKAYE HERKES EMLAKCI OLMUS ASLI OLAN DOGRU OLAN BU AMA MALESEF YOZGTTA MUTEAHITLERIN NELER YAPTIGINI GORDUK EMLAKCILARINDA GORUYORUZ. INSALLAH SIZIN DEDIGINIZ GIBI BU ISI IS OLARAK BENIMSEYENLER YAPSIN. AYRICA ISINI BILEN HAKKI GOZETENLER YAPSIN. ADAM 100-120 BIN TL LIK EVLERI SIMDI 200-300 BUIN TL YE SATIYOR. NEYMIS SU 150 SATMIS OBURU 160 YAPIYOR SONRA DIGERI 180 YAPIYOR EE NE OLDU MUTEAHHITLERDE BATTI EMLAKCILARDA SINEK AVLIYOR. GIDISAT BUNU GOSTERIRKEN AC GOZLULUK.............

BOZOKBEYİ_66

GELELIM SONUCA SUAN KONUT KREDILERI MALIM 1,5 - 2,5 ARASINDA SEYREDIYOR EVLERDE 250-400 BIN ARASI HADI YOZGATLI HEMSEHRILERIM EV ALINDA GORELIM. ZENGIN VE YANDASLAR ICIN SORUN YOK ZATEN ZAMANINDA COGU YERI KAPATTINIZ ZOR DURUMDAKILERIN EVLERINI HATTA APARTMANLARINI ALDINIZ ... BUYRUN YOZGATIN SONU. SIMDI RAHAT RAHAT OTURUN. YAZIK DEGILMI BENIM GARIBAN YOZGATLIMA UC KURUS BIRIKTIRIM EV ALMA IHTIMALI VARKEN SUAN O IHTIMALI KALDIRIRANLAR BIRAZ DUSUNUN. AZ MILLIYETCI OLUN DIYECEM AMA ARTIK ODA YOK