MYO’ların Önemine Dikkat Çekti

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, kalifiye eleman yetiştirmede Meslek Yüksek Okulları’nın önemine vurgu yaptı.

MYO’ların Önemine Dikkat Çekti

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ,fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu ziyaretlerini sürdürüyor. Karadağ, Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu'nu ziyaret ederek akademik ve idari personel ile bir araya geldi.Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen tanışma toplantısında Meslek Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kocakaya, Rektör Karadağ’a meslek yüksekokulu hakkında bilgi verdi.

Özel sektörün ve sanayicilerin ihtiyaç duyduğu alanlarda kalifiye eleman yetiştirmesi anlamında meslek yüksekokullarının önemli olduğuna dikkat çeken Karadağ, farkındalık prensibine dayalı sorgulayıcı, sorumlu, üretken, yüksek donanımlı teknik bilgi ve becerilere sahip ara elemanlar yetiştirmesi açısından meslek yüksekokullarını önemsediğini dile getirdi.Yozgat Bozok Üniversitesi’ne bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması çerçevesinde bir kimlik oluşturmayı hedeflediklerini dile getiren Rektör Karadağ “Fakülte,yüksekokul ve meslek yüksekokullarımızla ihtisaslaşmaya yönelik bilimsel projeler üreterek Yozgat Bozok Üniversitesini marka bir üniversite konumuna hep birlikte taşıyacağız. Bu misyon farklılaşması temelinde Boğazlıyan Meslek Yüksekokulumuzda daha çok tercih edilen bölümler nelerdir, öğrencilerin mevcut bölümleri tercih etmeleri adına neler yapılmalı noktasında da var olan potansiyelimizi bu anlamda devreye sokacağız” dedi.

Ortak aklı, vicdanı, izanı, hak, hukuk, çalışma liyakatı ve emeği dikkate alan bilim vizyonun önceleyen bir yönetim sergileyeceğini belirten Karadağ, akademik ve idari personelin talep ve önerilerini dinledi.

18 Temmuz 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 471 kez okundu

YORUMLAR

1 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
Niyazi Açıkel

Çayıralan da üç yıl önce yapımı tamamlanan Bekir Gülşah Eryilmaz MYO hâlâ eğitime açılmadı. Sayın rektörün oraya da el atmasını,o güzelim yapının eğitime kazandırılmasını istiyoruz.. selâm ve saygılarla.