TKDK Vatandaşları Uyardı!

TKDK Yozgat İl Koordinatörlüğü vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı.

TKDK Vatandaşları Uyardı!

TKDK Yozgat İl Koordinatörlüğü vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı.

Tarım Kırsal ve Kalkınma Yozgat İl Koordinatörlüğü tarafından yapılan uyarıda " Son günlerde proje yapmak isteyen bazı yatırımcılarla irtibata geçen kişiler tarafından 'hibe kazandınız' denilerek para istemek suretiyle dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu veya 'TKDK'ya proje sunan yatırımcıların tedarikçisi/yüklenicisi olacağı teklif edilerek bu iş karşılığında oluşacak masraf ve komisyon adı altında ücret talep edildiğine' dair kurumumuza çeşitli kanallardan şikayetler ulaşmaktadır.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun proje hazırlama aşamasında özel kurum/kuruluş ve firmalarla ortak çalışması/anlaşması ve/veya özel kurum/kuruluş ve firmalara yönlendirici faaliyetleri bulunmamaktadır.

IPARD programı kapsamında kırsal kalkınma yatırımlarını destekleyen TKDK, 42 ilimizde teşkilatlanmış olup, kendi personelimiz tarafından tüm bilgilendirmeler yapılmakta ve hiçbir ücret tlep edilmemektedir.

Vatandaşlarımızın bu ve buna benzer durumlarda karşılaşmaları halinde ellerinde bulunan bilgi ve belgelerle en yakın kolluk birimine veya Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracaat etmesi önemlidir." ifadelerine yer verildi.

19 Temmuz 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 526 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız