YETER Kİ HESABI SORULSUN

Yozgatlı 15 Temmuz kahramanlarından Şehit Mustafa Koçak'ın anne-babası, bir şehit evlada sahip olmanın onuru ve gururu ile hala dimdik ayakta.

YETER Kİ HESABI SORULSUN

Yozgatlı Mustafa Koçak, vatan sevgisi ile dolu, hayalinde şehitliği özel bir yere koyan yiğit bir Anadolu genciydi.  Asker dönüşü evlenip, Ankara'da yeni bir hayat kuran Mustafa, 15 Temmuz'un karanlık gecesini aydınlatan kahramanlardan.

Karanlık gecenin bir gün öncesinde köyde ziyaret ettiği anne-babasına sanki şehit olacağını hissetmiş gibi son kez veda etmişti. Şehidin Yozgat'ta yaşayan annesi Züleyha ile babası İbrahim Koçak ve babası, onsuz geçen hüzün dolu bir yıla rağmen, hainlere karşı verdikleri mesajlarla tüm şehit ailelerinin sesi oldular.

Anneanne Züleyha Koçak, oğlundan ayrı geçen 3 yılı şöyle anlattı: “Nasıl geçtiğini bir Allah bilir bir de biz biliriz. Tatlı günü de oluyor. acı günü de oluyor. Günde bir oluyor, iki oluyor, dokuz, on oluyor.  Televizyonu açıp da orada şehitleri gördüğümüz zaman acısı oluyor. Allah kimseye yaşatmasın. Yaşayana da çok büyük sabır versin.

GÖZÜNÜ KIRPMAZDI

Kendisinden bir şey istediğin zaman hiç ikiletmezdi, gözünü kırmadan gider getirirdi. Bir gün ben ameliyat olacağım. Hastane den kan isteniyor. Bir de bakmış ki kendi kanı tutuyor. Anne bana eyvallah ben gidiyorum dedi. Nereye oğlum dedim! Ben Devlet Hastanesine gidiyorum. Yavrum ne yapacaksın ben burada ameliyat olacağım. Anne sen bekle dedi. Ben bir can kurtaracağım. Gitmiş oraya kanı vermiş.”

BİR GÜN ŞEHİT OLURUM DERDİ

Bir gün sohbet sırasında oğlunun şehitlikten bahsettiğini aktaran anne Koçak; “Bir gün böyle benimle tartışıyor. Bana hiç anne demezdi. Ey müdür! Dedi. Askere az kaldı. Gider de orada şehit olur muyum derdi. Böyle açıktan. Sanki adına Allah yazmış” dedi.

SU SERPİLSİN

Koçak, her gün Allah’a teröristler idam edilsin şehit ailelerinimn yüreğine su serpilsin diye dua ettiğini söyledi.

3 YILDIR İÇİMİZ YANIYOR

Şehit babası İbrahim Koçak, 3 yıldır içinin yandığını ciğerinin köz olduğunu söyledi.

“Allah kimseye evlat acısı vermesin” diye dua eden Koçak; “Evlat acısı zor. Evlat acısı hiçbir şeye benzemiyor. Ne ana gibi, ne bacı gibi hiç birine benzemiyor” dedi.

Şehit olmadan önceki son görüşmelerini anlatan baba Koçak şunları söyledi;

“Bizim ile vedalaştı. Vedalaşınca şöyle beni bir kucakladı. Bir kucakladı, bir sıktı beni. Baktım duygulandı. Duygulanınca ona bakmadım ben duygulanmasın diye. Arabaya bindi. Elini kaldırdı, gitti. Biz buradan yolun kaygısını çekiyoruz. Aman Mustafa yavaş git. Bir tehlike olur. Sonra yolda biraz gidince baldızları, Mustafa çok hızlı gidiyorsun, biraz yavaş git demişler. Demiş ki; Ben bu yola bir daha mı geleceğim. O gün eniştesi Kayseri de telefon etti. Mustafa gelsin, ben külliyedeyim demiş. Mustafa ortalık karışık sen orada ne yapıyorsun demiş. Mustafa oradan git  demiş, ortalık karışık demiş. Sonra bacanağı Mustafa hadi gidelim diyormuş, Mustafa biraz daha duralım diyormuş. Mustafa hadi gidelim diyorlarmış, Mustafa biraz daha duralım diyormuş. Derken sabahki son bombada 6,30 veya 7 de, şarapnel parçası Mustafa’nın sol göğsünün üstünde isabet etmiş. Kurban olduğum Allah onlarında ciğerinden yaksın. Allah onları ciğerinden yaksın ondan sonra kendisi gebersin. Allah onları da yaksın bizim gibi.

Her gün idam için dua ediyorum. İnşallah bir gün ipte sallandırırlar. Bizde onu görürüz. İçimiz belki o zaman biraz soğur. Allah bütün şehit ailelerine sabır versin.”

 

 

 

 

20 Temmuz 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 863 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız