FESTİVALDE UNUTULMADI

Akdağmadeni Belediyesi tarafından düzenlenen Akdağmadeni Kültür ve Turizm Festivali’nde ,1 Mart 1929'da Akdağmadeni'nde doğan Türk Halk Müziği Sanatçısı Nida Tüfekçi de unutulmadı.

FESTİVALDE UNUTULMADI

Akdağmadeni Belediyesi tarafından düzenlenen Akdağmadeni Kültür ve Turizm Festivali’nde ,1 Mart 1929'da Akdağmadeni'nde doğan Türk Halk Müziği Sanatçısı Nida Tüfekçi de unutulmadı.

Yozgat’ın en önemli değerlerinden olan Nida Tüfekçi, anma programı festivalin 6’ncı gününde yapıldı. Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, “ Türk folklorunun müzik ve oyun dallarında yurt içinde ve yurt dışında seçkin bir yer edinmesi ve kültürümüze yapmış olduğu katkılarla halk müziği dünyasına damgasını vurmuş olan hemşehrimiz Nida Tüfekçi anısına konferans salonunda fotoğraf sergisi düzenlendi. İlçemiz bundan sonra Nida Tüfekçi’yle özdeşleşecek ve değerli sanatçımızın ruhunu her alanda yaşatmaya gayret göstereceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

GÖNÜLLERİ MEST ETTİ

Ünlü İlahi Sanatçısı Dursun Ali Erzincanlı programı konferans salonunda gerçekleştirildi. Erzincanlı, seslendirdiği birbirinden güzel ilahi, şiirlerle gönülleri mest etti. Peygamberimiz (s.a.v.) hayatı ile ilgili bilgilerde veren Erzincanlı salonda duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu.Hain darbe girişimini yaşayanların ağzında anlatırken yer yer duygulanan sanatçı bu ülkenin birlik ve beraberliğini bozmaya hiç kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyledi.Program sonunda en sevilen eserlerinden bir tanesi olan '' 30 Kuş '' şiirini seslendiren Dursun Ali Erzincanlı, vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı. Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, “Rasûl-i Ekrem efendimizi anarak sözlerini güzelleştiren Dursun Ali Erzincanlı'yı Konferans salonumuzda misafir ettik. Özellikle "Adın geçer" şiiri ile salonda duygu dolu anların yaşanmasına, yüzlerce salavatın getirilmesine vesile olan hocamıza teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

 

 

 

20 Temmuz 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 577 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız