Yozgat’ın Suç Karnesi Kabarık

Yozgat’ta bir yıl içinde güvenlik birimine gelen veya getirilen çocuk sayısı 488. İsnat edilen suçlar arasında ilk sırada yaralama yer alıyor

Yozgat’ın Suç Karnesi Kabarık

Güvenlik birimine gelen veya getirilen çocuk istatistikleri çarpıcı verileri ortaya koyuyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun veri tabanındaki bilgilere göre Yozgat’ta 2017 yılında 488 çocuk hakkında işlem yapıldı. İsnat edilen suçlara göre yapılan gruplandırmada yaralama ilk sırada yer aldı. 217 çocuk hakkında yaralama nedeniyle işlem yapıldı. İkinci sırada ise hakaret var. 69 çocuğa hakaret suçu isnat edildi. Üçüncü sırayı ise 57 kayıt ile hırsızlık aldı. Diğer isnat edilen suçlar ve sayıları ise şöyle sıralanıyor: Pasaport kanununa muhalefet 26, mala zarar verme 23, tehdit 22, cinsel suçlar 20, görevli memura mukavemet 8, uyuşturucu madde kullanma/satma 7, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma 7, sahtecilik 6, adliyeye karşı suçlar 4, genel tehlike yaratan suçlar 4, konut dokunulmazlığının ihlali 4, mal varlığına karşı diğer suçlar, öldürme 3, toplumsal olaylar 3, aile düzenine karşı suçlar 2, çevreye karşı suçlar 2, yağma 1.

(BSHA -Güncel Servis)

20 Temmuz 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 1232 kez okundu

YORUMLAR

1 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
Kys

tüik'in böyle bir istatistiği kesinlikle bulunmamaktadır. her gördüğünüz haberi kopyalayıp yapıştırmayın! madem habercisiniz araştırmacı gazetecilik yapın. gidin Yozgat'ın adliyelerine bakın. o zaman en çok suçun uyuşturucu ve cinsel taciz olduğunu göreceksiniz.