ZAFER TÜRK MUTFAĞI KONUĞU OLDULAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Damla Gönüllülük Hareketi kapsamında 45 üniversite öğrencisi ilimize geldi.

ZAFER TÜRK MUTFAĞI KONUĞU OLDULAR

Gimat Marketler Zinciri ve Zafer Türk Mutfağı Sahibi Zafer Özışık, Damla Gönüllülük Hareketi kapsamında öğrencilerle bir araya gelerek hayatından kesitler aktardı.

Özışık, “proje kapsamında ilimize gelen öğrencileri ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Kendilerine bugünlere gelmemdeki durumu, çalışmalarım hakkında bilgi verdim” dedi.

Proje Yozgat yetkilisi Kevser Kula, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından toplumun değişik kesimlerindeki gençlerimize yönelik çok sayıda proje yürütüldüğünü söyledi.

Kula “Sanayide çalışan çıraklardan kırsal kesimlerde yaşayan dezavantajlı gençlere, köy okullarında öğrenim gören çocuklardan sevgi evlerinde kalanlara, ceza ve infaz kurumlarındaki gençlerden ülkemizin her köşesindeki gençlerimize kadar geniş bir yelpazede uygulamaya konulan ulusal ve uluslararası projelerle bugüne kadar yüzbinlerce gencimize ulaşılmıştır. Her geçen yıl başta dezavantajlı gençlerimiz olmak üzere daha fazla sayıda gencimize ulaşmak için çalışmalara devam edilmektedir. Yine Bakanlığımızın diğer birimleri vasıtasıyla başta gençlik merkezleri ve gençlik kampları olmak üzere değişik projelerle gençlerimize ulaşılmaktadır. Uygulamaya konulan projelerle, gençlerimize ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini daha yakından tanıtmak, milli ve manevi değerleri benimsetmek, vizyonlarını ve merhamet duygularını geliştirmek, moral ve motivasyon durumlarını üst seviyelere taşımak, yurtdışında yaşayan gençlerimizin belleklerini tazelemek, ülkelerini daha yakından tanımalarını sağlayarak aidiyet duygularını geliştirmek hedef olarak belirlenmiştir. Genel Müdürlüğümüzce, gençlerin sosyal hayata daha aktif katılımının sağlanması, uluslararası alanda akranlarıyla rekabet edebilir nitelikte yetişmesi, dezavantajlı gençlerin desteklenmesi amaçları doğrultusunda başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere gençlik alanındaki paydaşlar tarafından sunulan gençlik ve spor projelerine de destek verilmektedir. Kültür ve sanattan eğitime, inovasyondan mesleki eğitime, gönüllülükten hareketliliğe çok geniş bir yelpazeye hitap eden Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında gençlerimiz faydalanmaktadır” dedi.

20 Temmuz 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 530 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız