Akdağmadeni’nde yıldızlı geceler

Akdağmadeni Kültür ve Turizm Festivali 8 gece 8 gündüz ilçe halına doyumsuz anlar yaşattı. Konserlerin son akşamında rekor düzeyde katılım olurken gecenin finalinde Mustafa Yıldızdoğan’la coşku doruğa çıktı.

Akdağmadeni’nde yıldızlı geceler

Yozgat’ın Akdağmadeni İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür ve Turizm Festivali’nin Pazar günkü bölümü şair ve yazarların imza günü ile başladı. Çamlık Gazetesi köşe yazarlarından olan Semiha Arasbora’nın eserlerini imzaladığı program ilgi gördü.

Saat 16.00’a başlayan imza gününde Arasbora ile şairler okudukları şiirlerle gönüllere hitap ettiler. Etkinlikler saat 21.00’e kadar olan bölümünde animasyon gösterisi, şiirler ve çocuklara özel programlar gerçekleşti.

İlçe meydanındaki konser programı Yozgat’ın sevilen ve tanınan isimlerinden Yasemin Doğru’nun sunumu ile başladı. Gülay Korkmaz , bir birinden değerli eserleri büyük bir ustalıkla seslendirirken meydanı dolduran vatandaşlar türkü dolu bir gece yaşadı.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın’ın spor müsabakalarında derece elde edenlere ödüllerini vermesi ile devam eden program, Usta sanatçı Mustafa Yıldızdoğan konseri ile doruğa ulaştı. Dillerden düşmeyen Türkiyem şarkısı ile konserine başlayan Yıldızdoğan’ın şarkıları bu güne kadar görülmemiş bir kalabalık tarafından dinlendi.

Gecenin sonunda Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, katılımlarından dolayı tüm ilçe halkına ve protokol üyelerine teşekkür etti.

Programı MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci, Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Veysel Filiz, Oluközü Belediye Başkanı Hasan Altınsoy, MHP’li ve Ülkü Ocaklı yöneticiler katıldı.

21 Temmuz 2019 Pazar tarihinde eklendi ve 1037 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız