SORGED'DEN GRAFİK TASARIM KURSU'NA DAVET

SORGED gönüllerine yönelik Sorgun Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan Grafik Tasarım ve Animasyon kursu devam ediyor..

SORGED'DEN GRAFİK TASARIM KURSU'NA DAVET

Kurs hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 15 genç katılım sağlıyor. 

Gençler meslek sahibi oluyorlar.
 

Bu kurs ile, sektörün ihtiyaç duyduğu, teorik ve uygulama altyapısı olan, vizyon sahibi, yeniliği iş süreçlerine aktarabilen ve farklılığını ortaya çıkarabilen, eleman gereksiniminin karşılanmasını amaçlanıyor.

Son yıllarda cazip bir meslek haline gelen grafik tasarım genel olarak reklam, resim, çizim, illüstrasyon, grafik, baskı ve bunlarla ilgili her türlü sanat danışmanlığını kapsayan işlerin tamamıdır.

Peki grafik tasarım nedir ne iş yapar?
 

Bir kitabın kapağını, bir afiş, logo vb. tasarlayabilir ve reklamcılarda çalışabilirsiniz. Televizyonlarda gösterilen reklamları tasarlayabilir, katalog gibi baskılar hazırlayabilir ya da afiş tasarımları yapabilirsiniz.
 

İnsanlara verilmesi amaçlanan bir mesajı etkili ve amaca uygun olarak iletmek için kullanılacak her türlü tasarım ve yaratım süreci grafik tasarımın kapsamına girer. Tasarımcı meydana getirdiği tasarımı görme ve işitme duyularına hitap edecek şekilde hazırlar.
 

Filmler, grafikler, matbaa baskıları, afişler ve reklamlar gibi tüm tasarımları grafik tasarımcılar hazırlayabilir.

SORGED Başkanı Halil Uğuz "Kursun açılmasıyla birlikte ilçemizde faaliyet gösteren reklamcılar grafik tasarım alanında çalışacak grafiker ihtiyaç olduğunu ve kurs sonunda gençleri iş yerlerinde istihdam edebileceklerini söylediler.
Gönüllülerimize verdiği destekten dolayı Sorgun Halk Eğitimi Merkezine teşekkür ediyoruz. " ifadelerini kullandı.

 

22 Temmuz 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 898 kez okundu

YORUMLAR

7 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
Kys

hep aynı insanlar mı katılıyor? bu saçı uzun çocuk sorgedle ilgili bütün haberlerde, bütün resimlerde var.

SORGED

Öncelikle Merhabalar :) Elbette hep aynı kişiler katılmıyor. O uzun saçlı çocuk Ali Mert.:) SORGED'in daimi gönüllüsüdür. Ve kendini geliştirmek için farklı eğitimlere ve kurslara katılmaktadır. SORGED'de herkese yer vardır. Sizleri de bekliyoruz :)

Ahmet yunus Bektaş

Katılmak isterim.Daha detaylı görüşmek için adresiniz yada telefon numarası alabilir miyim?

SORGED

Ahmet Yunus Bektaş Merhabalar :) Dilerseniz ofisimize gelin. Çayımızı yudumlarken, sohbet edelim kursa kaydınızı yapalım. Adresimiz Çay Mahallesi 123. Sokak No: 5/4 ( İş Bankası arkası, Özel Temel Lisesi) 0354 415 5821

Saliha betül

Bende gönüllü olmak isterim yönlendirirmisiniz

Saliha betül

Bende gönüllü olmak isterim hem bilgi verirmisiniz neler yaptığınız hakkında

SORGED

Saliha Betül Merhabalar :) Sizi de ofisimize bekliyoruz. :) Yaptığımız faaliyetler hakkında daha fazla bilgiye www.sorged.org sayfamızdan ulaşabilirsiniz.