YOZGAT TARİHİNDEKİ EN BÜYÜK ORGANİZASYON

​Akdağmadeni Belediyesi tarafından düzenlenen ve 8 gün 8 gece süren Kültür ve Turizm Festivali’nin 1’incisi Yozgat tarihindeki en büyük organizasyon olma özelliği taşıyor.

Akdağmadeni Belediyesi, ilçede, içerisinde önemli organizasyonları ve Türkiye’nin tanınmış sanatçılarının konserlerinin yer aldığı kapsamlı bir festival düzenledi. Festival 8 gün 8 gece sürdü. Konuya ilişkin Çamlık Gazetesi ve Çamlık TV’ye özel açıklamalarda bulunan Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, “Yaklaşık 8 gündür devam eden 8 gün 8 gece olarak planladığımız organizasyonumuzu tamamladık. 8 günümüzü dolu dolu geçirdik. Birbirinden değerli sanatçılarımızı ağırladık. Kazasız, belasız, kavgasız, gürültüsüz çok keyifli bir organizasyondu” ifadelerine yer verdi.

ZİRVEYE VARAN MUTLULUK

Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın, organizasyonun Akdağmadeni, hatta Yozgat tarihinde yapılan en büyük organizasyon olduğunu kaydetti. Festivalin son gününde Mustafa Yıldızdoğan’ın ilçede unutulmaz bir konser verdiğini dile getiren Başkan Yalçın, “Mustafa Yıldızdoğan konseri ile zirveye varan bir mutluluk vardı. Alanda emniyetteki arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiye göre 12 bin seyirci vardı. Bu demek oluyor ki Akdağmadeni tarihindeki en kalabalık buluşmaydı” diye konuştu.

EN ESKİ YERLEŞİM YERİ

Başkan Yalçın, Akdağmadeni’nin en eski yerleşim yerlerinden biri olduğunu hatırlatarak, “Bizler en başta şöyle planlamıştık. Akdağmadeni’miz yöremizin en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi. Türkiye’nin ikinci kurulan belediyesi. 1919 yılında Sivas kongresinde şuanki birçok il hatta birçok büyükşehir dahi o zaman il statüsünde olmayıp delege gönderemezken Akdağmadeni Fahri beyi Sivas kongresine delege olarak göndermiş. Cumhuriyet’in kurulmasında söz sahibi olmuş bir şehir. Biz istedik ki bundan sonraki süreçte de tarihteki yerimiz olduğu gibi mazide de yerimiz var. İnşallah Akdağmadeni’mizi layık olduğu seviyeye çıkarmak için gayret, emek sarf edeceğiz. Karşılığını alıyoruz inşallah” diye konuştu.

MESİRE ALANI OLACAK

Çiçekliçayır Bölgesi’nin mesire alanı olması için Orman Müdürlüğü’ne başvurduklarını dile getiren Başkan Yalçın, “Şuanda bulunduğumuz bölge ÇiçekliçayırBölgesi. Akdağmadeni’mizin mesire alanlarından bir tanesi olmasını istediğimiz, mesire alanı olması için Orman Müdürlüğü’ne başvurusunu yaptığımız bir yer. Yaylalarımızdan bir tanesi. Daha önce burada 20 yıldır şenlikler yapılmıştı ama bu düzeyde geniş katılımlı bir şenlik olmamıştı. Biz istedik ki 2007’den beri duraksayan etkinlikler tekrar başlasın. Biz yaylalarımızda insanlarımızla buluşturalım” diye konuştu.

SENEYE DAHA GÜZELİ OLACAK

Yalçın, yeşilin maviyle buluştuğu bölgede kapsamlı bir eğlence yapmak istediklerine vurgu yaparak şunları kaydetti; “Sizde görüyorsunuz ki havanın soğuk olmasına rağmen ben ceket ile duruyorum ama buna rağmen çoluk- çocuk, kadın-erkek demeden binlerce insan alanı doldurmuş durumda. Herkese teşekkür ediyorum. İnşallah seneye çok daha güzel ve mükemmel bir organizasyon ile buluşmak dileğiyle.”

24 Temmuz 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 1551 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız