BOZOK ÜNİVERSİTESİ TERCİH FUARLARINA KATILDI

​Bozok Üniversitesi, Eket Fuarcılık tarafından 19-20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde İstanbul’da ve 23-24 Temmuz 2019 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Üniversite Tercih Fuarı’na katıldı.

BOZOK ÜNİVERSİTESİ TERCİH FUARLARINA KATILDI

İstanbul Kongre Merkezi’nde üç gün süren tercih fuarında 52 vakıf, 22 devlet üniversitesi, yurtdışı üniversite temsilcileri, yabancı dil okulları, özel eğitim kurumları ile birlikte 106 yükseköğretim kurumu katılırken; Ankara Anfa Altınpark’ta düzenlenen fuara ise 38 vakıf, 23 devlet üniversitesi ve diğer eğitim kurumları ile birlikte 71 yükseköğretim kurumu yer aldı.

Aday öğrenci ve velilerinin yoğun ilgi gösterdiği tercih fuarlarında Bozok Üniversitesi tanıtım temsilcileri tarafından aday öğrencilere üniversitenin bölüm ve programları, kontenjanlar, sosyal ve sportif imkânları, sağlık,  barınma, beslenme, ulaşım olanakları gibi konular hakkında bilgi vererek tanıtıcı materyaller dağıttı.

Aday öğrencilere yönelik meslek seçimi ve tercihlerle ilgili yapılan seminerlerde, Doğru Tercihin Püf Noktaları, Dijital Çağda Üniversite ve Meslek Algısı, Yeni Kuşak İçin Modern Yükseköğretim, Geleceğin Meslekleri gibi konularda bilgi verildi.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  Ankara Anfa Altınpark’taki fuar standımızı ziyaret ederek öğrenci ve velilere üniversitemiz hakkında bilgi vererek aday öğrencilere meslek tercihlerine ilişkin tavsiyelerde bulundu.

 

26 Temmuz 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 412 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız