CHP ÇALIŞTAYINA DAMGA VURDULAR

CHP, Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde belediye başkanlarının katıldığı bir çalıştay düzenledi. Çalıştay’a Yozgat’tan Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar ile Uzunlu Belediye Başkanı Okan Yaşar Elbaşı katıldı.

CHP ÇALIŞTAYINA DAMGA VURDULAR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sandıklı'da düzenlenen belediye başkanları çalıştayında konuştu. Devlete güven konusundan bahseden Kılıçdaroğlu, bunun sağlıklı toplumda olması gerektiğini belirtti. Büyüme hızının binde 3'te kaldığını belirten Kılıçdaroğlu milli gelirdeki düşüşten bahsederek, "Milli gelirde düşüş 135 milyar dolar. Özellikle AK Parti'ye oy veren vatandaşlarımız bu milli geliri düşüşünü düşünmeliler. Kişi başına düşen milli gelir 10 bin 900 dolardan 9 bin 775 dolara düştü" dedi.

Faizlerin yüksekliğinden söz eden Kılıçdaroğlu, "Güçlü devlet üreten devlettir. Her alanda üreten devlettir. Tarımda üreten, sanayide üreten, bilimde üreten devlet olunmalıdır. Üretip satmamız gerekirken ithal ediyoruz. Enflasyon aldı başını gidiyor" diye konuştu.

YOZGAT’I TEMSİL ETTİLER

Çalıştay’a Yozgat’ın başarılı belediye başkanlarından Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar ile Uzunlu Belediye Başkanı Okan Yaşar Elbaşı da katıldı.

Codar burada şeffaflık üzerine önemli bir konuşma yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dikkatle dinlediği konuşma katılımcılardan alkış aldı.

Uzunlu Belediye Başkanı Okan Yaşar Elbaşı da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu gibi isimlerle görüşerek çalışmaları hakkında bilgi verirken; “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla partimiz tarafından Afyon Sandıklı’da düzenlenen Yerel Yönetim Kampı'nda Belediye Başkanlarımızla birlikteyiz. Adaletli, şeffaf, halkçı yönetimlerle daha yaşanılır Şehirler, ilçeler, Kasabalar yaratmak için hep birlikte çalışacağız” açıklamasında bulundu.

28 Temmuz 2019 Pazar tarihinde eklendi ve 1059 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız