“Geleceğe Güvenle Bakıyoruz”

​Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, TRT Haber’in Eğitim Editörü programının canlı yayın konuğu oldu.

“Geleceğe Güvenle Bakıyoruz”

Yozgat Bozok Üniversitesi’ni, üniversitenin alt yapısını, bölümleri ve Yozgat’ı anlatan Rektör Karadağ, iddialı bir üniversite olduklarını ve geleceğe güvenle baktıklarını dile getirdi.  Yozgat Bozok Üniversitesi’nin genç bir üniversite olduğunu dile getiren Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Başta Yozgat Bozok Üniversitesi ailesinden Selamlar getirdim.Genç ve dinamik bir üniversiteye sahibiz. Altyapı sorunu olmayan 1992 yılında kurulan mühendislik yüksek okulu ile deneyimli bir üniversiteyiz” dedi.

MARKA OLACAK

Rektör Karadağ, Bozok Üniversite’nin genç bir üniversite olmasına rağmen marka üniversite olma yolunda ilerlediğini belirterek, bu anlamda üniversitenin Yozgat’a ve bölgeye de katkı sağlayacağını kaydetti. Özellikle Mühendislik Fakültesinde önemli projelerin hayat geçirildiğine işaret eden Rektör Karadağ, “Biliyorsunuz her sene yarışmalar oluyor. En son kablosuz mayın tarama aracı olmuştu. Özellikle bu aracın kablosuz olması büyük bir iddia. Öğrencilerimizin mayın taramada kablosuz araç yapması çok önemli. Yazılımlarını da özellikle hocalarımızın desteği ile kendilerinin yapmış olmaları ayrı bir özellik taşıyor” ifadelerine yer verdi.

KAZ ARAŞTIRMA MERKEZİ

Kaz araştırma merkezi hakkında da bilgi veren Rektör Karadağ, “Ziraat Fakültesi tarafından hayata geçirilen projeler var. Kaz deyince aklımıza Kars geliyor ama Yozgat’ta bu anlamda araştırma yapılıyor. Bölgemize ekonomik anlamda değer katacak projenin hayata geçirilmesi anlamında büyük önem taşıyor. Yozgat bozkır olarak bilinir ama bağ fidesi yetiştiriciliği ile ilgili proje ve destekler var. Dolayısıyla Yozgat’ta belirli alanlarda o bölgenin iklimine de uygun fidelerin dağıtımı yapılmıştı. Ziraat fakültemiz de bu anlamda büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.

HUZUR VEREN ÜNİVERSİTE

“Yozgat’ta Bozok Üniversitesi geçmişten günümüze öğrencilerimize huzuru ve güveni aşılayan, Anadolu’nun o sıcak iklimini ve insan figürünü yansıtan, öğrencilerini bağrına basan bir üniversitedir. Hacettepe Tıp Fakültesini de ekol alıyoruz bu mesafeden cesaret alarak” diyen Karadağ, Anadolu’dan Kars’a merkezi konumda bulunan Yozgat’ınhayata geçecek olan yüksek hızlı tren ve Havalimanı ile avantaj sağladığını da kaydetti.

ŞAHİN VE AKDAĞ’I UNUTMADI

Yozgat’a ve Bozok Üniversitesi’ne katkı sunan iş adamlarını da unutmayan Rektör Karadağ, “ Alt yapısı, güçlü, bizim iki tane iş adamımız var. Bilal Şahin ve Erdoğan Akdağ. Bu iki işadamımızın Bozok Üniversitesi’ne  inanılmaz katkıları var. Üniversitemizin alt yapısı büyük ölçüde tamamlanmışsa bunda bu iki büyük iş adamımızın büyük katkısı var. Kendilerine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

30 Temmuz 2019 Salı tarihinde eklendi ve 683 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız