LGS’NİN EN BAŞARILI OKULU AYÇ OLDU

Yozgat Akademi Yeni Çizgi (AYÇ) Okulları, 2019 yılı Liselere Giriş Sınavında (LGS) yine en başarılı okul oldu. Sınava katılan öğrencilerinin yüzde 80’i Fen Lisesi’ni kazanırken, elde edilen başarı şehrin eğitim başarısına da önemli ölçüde katkı sağladı.

LGS’NİN EN BAŞARILI OKULU AYÇ OLDU

Yozgat Akademi Yeni Çizgi (AYÇ) Okulları, 2019 yılı Liselere Giriş Sınavında (LGS) yine en başarılı okul oldu. Sınava katılan öğrencilerinin yüzde 80’i Fen Lisesi’ni kazanırken, elde edilen başarı şehrin eğitim başarısına da önemli ölçüde katkı sağladı.

AYÇ Okulları Kurucularından Mustafa Başer, AYÇ başarı geleneğinin LGS sınavında bir kez daha tescillenerek devam ettiğini belirterek; “25 öğrencimiz nitelikli lise, 31 öğrencimiz ise Anadolu liselerini kazanarak önemli bir başarının altına imza attı” dedi.

Açıklamasında elde edilen başarıdan ötürü öğrencilerini tebrik eden Başer, bu süreçte emeğini esirgemeyen eğitim kadrosu ve öğrenci velilerine de teşekkür etti. Başer, “Sınavda 25 öğrencimiz Yozgat’ın de yer aldığı Türkiye’nin farklı şehirlerinde yer alan önemli Fen Liselerini kazandı. Aynı şekilde 31 öğrencimiz ise Anadolu Liselerine girme başarısı elde etti. Fen ve Anadolu Liselerinden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, tüketmek yerine üretmeyi seçen, ülkemizin teknolojik geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önde başlayacaklar. Elde ettikleri başarı inşallah üniversite geleceklerine de yön verecektir” dedi.Mustafa Başer, Yozgat Akademi Yeni Çizgi Okulları’nı elde ettikleri başarı ile ‘En başarılı okul’ geleneğini bir kez daha taçlandıran öğrencilere ve tüm eğitim camiasına yeni eğitim yılının hayırlı ve başarılarla dolu olması temennisinde bulundu.

YOZGAT’TA BİR İLK

Yozgat AYÇ Okulu Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Fahri Yaşarise  Erdoğan Akdağ Mahallesinde bulunan okulların kampüs alanında Yozgat’ta bir ilki gerçekleştirdiklerini belirtti. Yaşar, at biniciliği, okçuluk, tenis ve diğer spor dallarının yanı sıra hobi bahçeleri oluşturduklarını söyledi.Okulun yerleşkesine yaptırdıkları ağırda üç adet at bulunduğunu ve sadece öğrencilere değil isteyen bütün vatandaşlara binicilik eğitimlerinin verileceğini söyleyen Yaşar, “Kısa bir sürede okulumuzun kampüs alanında çok güzel projeleri hayata geçirdik. Hobi bahçemizde ekili alanlarda onlarca hobi bahçeleri oluşturduk. Bunun yanı sıra kafemizde yine sadece öğrencilerimize değil buraya gezmek, dinlenmek için gelen vatandaşlarımıza da hizmet verecektir” ifadelerine yer verdi.  Okulun yerleşkesinde yapılan sosyal donatıların öğrencilerin eğitim başarısının artırılmasına da katkı sunacağını dile getiren Yaşar, şunları kaydetti;  “Eğitimde başarının sağlanması ve artırılması öğrencilerimizin stres atmaları, okula motive olmalarını sağlayacak projeleri hayata geçirdik. Başarı asla tesadüf değildir. Okulumuzda görev yapan öğretmenlerimiz; bilgi birikimi ve tecrübesi bakımından hepsi alanında kendini ispatlamış arkadaşlarımızdır. En az 30 yıllık eğitim tecrübeleri ile öğrencilerimiz, öğrencilerimizin bu başarılarında büyük pay sahibidirler.Bizler eğitimin yanı sıra öğrencilerimizin başarıya kanalize olmalarını sağlayacak imkanlarıda onların hizmetine sunuyoruz. Buradan sadece biz ve öğrencilerimiz değil dileyen isteyen bütün öğrenciler ve vatandaşlarımız faydalanabilirler. Şimdiden at binmeye yada tenis oynamaya gelen vatandaşlarımızın yoğunluğunu yaşıyoruz. Hobi bahçelerini ve diğer alanları gören vatandaşlarımız okulumuzda okuyan öğrencilerimizin çok şanslı olduğunu ifade ediyorlar. Mutlu yarınlar mutlu çocuklarla elde edilebilir. Bizlerde öğrencilerimizi mutlu etmek derslerine daha iyi kanalize edebilmek için güzel bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün vatandaşlarımızı okulumuza bu sosyal imkanlardan yararlanmaya davet ediyoruz.”

30 Temmuz 2019 Salı tarihinde eklendi ve 556 kez okundu

YORUMLAR

1 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
Melih

Lisenizin içindeki mezunlara yönelik kaçak kursunuzda başarı oranınız nasıl sayın Başer?