Yozgat Dijitalleşiyor

SORGED Sorgun Gençlik Derneği tarafından hazırlanan, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı tarafından finanse edilen "Yozgat Dijitalleşiyor" başlıklı çalışma 24-25 Ağustos 2019 tarihlerinde düzenlenecek.

Yozgat Dijitalleşiyor

Bu çalışmayla, 18-30 yaş arası gençlerin dijitalleşme süreçlerine uyum sağlayabilmesi için dijital iletişim ve sosyal medya araçlarıyla ilgili bilgi ve becerilerini arttırılması hedefleniyor.  Bu çalışma ile gençlerin dijital araçlardan nasıl yararlanabileceğine odaklanılacak. 2 günlük eğitimde katılımcılara dijital araçlar ve sosyal medya mecralarının kullanımı ile ilgili pratik bilgiler atölye çalışmaları aracılığıyla aktarılacak. Eğitim programında katılımcılar tartışma grupları, öğrenme odaklı oyunlar, grup çalışmaları, beyin fırtınası gibi yöntemlerle aktif katılımı sağlanacak. 

İki günlük eğitim programında neler var?

Türkiye ve Dünyada İnternet Kullanım ve Sosyal Medya İstatistikleri

Dünya genelinde STÖ’lerin Sosyal Medya ve Teknoloji Kullanımı

Türkiye’de STÖ’lerin Sosyal Medya ve Teknoloji Kullanımı

İnternette İnsan Hakları ve İlkeleri Şartı 

Dijital Haklar?

Dijital Haklarımız?

Sosyal Medya - Sosyal Medya ve İletişim Güvenliği - Siber Zorbalık

Sosyal Medyayı nasıl kullanmalıyız?
(Instagram, Facebook, Twitter, Linkedin, Youtube)

Sosyal Medya Raporlaması

Uygulamalı - Sosyal Medya Araçları (Buffer, Tweetdeck, Bitly, Google Alerts, IFTTT….)

Görselleştirme Araçları ( Canva, Giphy GIF Maker, Crello, Pixabay, Unsplash, Freepik,Piktochart,PixlrP….)

Uygulamalı - Yeni Medya ve Teknoloji, Ekip Çalışması, Proje ve Süreç Yönetimi Uygulamaları Slack, Typeform, Mailchimp, trello,Doodle,Evernote, google keep, Medium,Google Form,Microsoft flow….)

Değerlendirme & Kapanış

SORGED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, bu eğitime başvuru yapmadan katılımcılara detaylar hakkında bilgi verdi. Uğuz, şartları taşıyanların başvurularını beklediklerini belirterek, şunları kaydetti; " Eğitim süresince Sorgun Safa Termal Otelde olacağız.  18-30 yaş aralığında isen eğitime katılabilirsiniz.  Eğitime sadece 30 kişi katılabilecek.  Eğitim 09:30'da başlayıp, 17:00'de sona erecek.  Eğitime 2 gün boyunca aktif katılmalısınız.  Öğle yemeği, çay, kahve ve ikramlar program kapsamında ücretsiz karşılanacak.  Eğitime ücret ödemeyeceksiniz. Eğitimin sonunda bir adet Katılım Belgesi alacaksınız.  Yozgat merkez ve ilçelerinde yaşıyorsanız bekliyoruz.  Sorgun dışından katılacak olanların da  yolculuk ücretini de ödüyoruz." 

Bu eğitime sadece Yozgat ve ilçelerinde yaşayan gençlerin başvuru yapabileceğini dile getiren Uğuz, "Son başvuru tarihi: 05/08/2019 Saat:18:00.  Başvuru sonucunu web (www.sorged.org) ve sosyal medya sayfalarımızdan öğrenebilirsiniz" dedi.

 

Uğuz, çalışmanın  Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlandığını ve içeriğin sorumluluğunun tamamıyla Sorgun Gençlik Derneğine ait olduğunu belirterek AB’nin görüşlerini yansıtmadığını söyledi. 

31 Temmuz 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 1551 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız