Olumlu Yansıyacaktır

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yozgat Şube Başkanı Emre Karataş, Merkez Bankası tarafından alınan faiz indirim kararının ekonomiye olumlu yansıyacağını söyledi.

Olumlu Yansıyacaktır

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yozgat Şube  Başkanı Emre Karataş, Merkez Bankası tarafından alınan faiz indirim kararının ekonomiye olumlu yansıyacağını söyledi.

MÜSİAD Yozgat Şube Başkanı Emre Karataş, Merkez Bankası yeni yönetimi tarafından alınan faiz indirim kararına ilişkin açıklama yaptı. Kararın en büyük üreticiden en küçük yatırımcıya ve tüketiciye kadar ülke ekonomisinin bütün faktörleri açısından sevindirici bir karar olduğunu dile getiren Karataş, kararı desteklediklerini söyledi.

“MerkezBankası’nın  faiz indirimleri konusundaki bu tutumu, Yeni Türkiye’de yeri olmayan “yüksek faiz, yüksek üretim maliyeti ve düşük yatırım” tuzağına daha fazla düşülmeyeceğini göstermiştir” diyen Karataş, MÜSİAD olarak, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın bu kararının bankaların mevcut faiz oranlarına yatırımcı lehine hızlı bir şekilde yansıyacağını temenni ettiklerini de ifade etti. Bankalar tarafından kullandırılan kredilerin maliyetlerinin  düşmedikçe, ekonomik aktivitedeki canlılığın sürdürülebilir olmasının da mümkün olmadığına vurgu yapan Karataş,  şunları söyledi; “Önümüzdeki dönemde de kademeli bir şekilde daha alt seviyelere çekilmesini beklediğimiz faiz oranlarının yanı sıra, ekonomi yönetimince iç talebi canlandırmaya yönelik alınan diğer önlemlerin, bilhassa yılın son çeyreğinden itibaren ekonomiye olumlu yansıyacağını düşünüyoruz.”

31 Temmuz 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 698 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız