Gözde ve tercih edilen olacak

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, ziyarette bulunduğu Çekerek Sağlık Meslek Yüksek Okulu’nun 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk kez öğrenci alacağını hatırlatarak; “Yeni eğitim öğretim hayatına çok iyi bir başlangıç yaparak Bozok Üniversitesinin gözde ve tercih edilen okulları arasında yerini alacaktır” dedi.

Gözde ve tercih edilen olacak

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ; fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu ziyaretlerine bir yenisini daha ekledi. Yoğun mesaisinin yanı sıra bir yandan da üniversiteyi yaptığı ziyaret ve çeşitli programlarla daha yakından tanımaya çalışan Karadağ, 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk kez öğrenci alacak Çekerek Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

135 KONTENJAN AYRILDI

Çekerek Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu konferans salonunda öğretim elemanları ve idari personel ile bir araya gelen Rektör Karadağ’a Yüksekokul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Esra Ünal Çakır; meslek yüksekokulunun genel durumu, fiziki yapısı ve kapasitesi hakkında bilgi verdi. 2019 Yükseköğretim Programları Kılavuzunda yer alan bölümlere ilk kez toplamda 135 öğrenci kontenjanı ayırıldığı bilgisini veren Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Çakır, bu yıl ilk defa öğrenci almanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

MEMNUNİYETİNİ DİLE GETİRDİ

Yeni bir meslek yüksekokulunun açılmasına şahitlik etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun Çekerek özelinde Yozgat Bozok Üniversitesine çok önemli bir değer katacağını söyledi.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun sağlık sektöründe önemli görevler ifa eden ara elamanlar yetiştirmek gibi önemli bir misyonu olduğuna değinen Karadağ; “Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu yeni eğitim öğretim hayatına çok iyi bir başlangıç yaparak Bozok Üniversitesinin gözde ve tercih edilen okulları arasında yerini alacaktır” dedi.

İLÇEYE ÖNEMLİ KATKILARI OLACAK

Teknik altyapı, eğitim öğretim için araç ve gereçlerin temini, binanın çevre düzenlemesi, öğrenci ve akademik personelin istifade edebileceği sosyal donatıların tamamlanmasıyla birlikte meslek yüksekokulunun ilçeye önemli bir canlılık ve farkındalık katacağını dile getiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nu aidiyetlik duygusuyla benimseyerek içselleştiren ve yüksekokulun gelişmesi anlamında  gayret ve desteklerini esirgemeyen yerel yönetimlere teşekkür etti.

Temel anlamda yönetimsel olarak hedefleri, beklentileri ve yol haritası hakkında bilgiler veren Karadağ; "Üniversite olarak bulunduğu birimde sorumluluklarını bilen, sorumluluklarını en üst düzeyde ifa eden, akademik nosyonunu hiçbir zaman bir kenara bırakmayan, tamamen akademik kafayla düşünen ve hareket eden, kurumuna değer katan bir anlayışıyla yol haritasını oluşturmamız gerektiğini düşünüyorum. Hayalimiz Yozgat Bozok Üniversitesini bölgesinde ve ülkesinde bir marka üniversite yapmak. Bu bir hedef, bir iddiadır. Buna inancımız tam. Yönetim olarak ‘İnanıyoruz.., başaracağız’ dedi.

1 Ağustos 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 846 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız