OKUL MÜDÜRLERİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER İÇİN TOPLANDI

Yozgat genelinde Anadolu İmam Hatip Lisesi/Ortaokulu Müdürleri ile toplantı Yapıldı. Yapılan toplantıda geriye dönük 3 yıllık süreç değerlendirilirken ileriye dönük 3 yıllık da planlamalar yapıldı. Buna ek olarak yabancı uyruklu öğrencilerin adaptasyon süreci görüşüldü.

OKUL MÜDÜRLERİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER İÇİN TOPLANDI

Yozgat genelinde Anadolu İmam Hatip Lisesi/Ortaokulu Müdürleri ile toplantı yapıldı. Yapılan toplantıda geriye dönük 3 yıllık süreç değerlendirilirken ileriye dönük 3 yıllık da planlamalar yapıldı. Buna ek olarak yabancı uyruklu öğrencilerin adaptasyon süreci görüşüldü.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında, Din Öğretimi Şubesinden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tekin ve Yozgat genelinde bulunan Anadolu İmam Hatip Liseleri/Ortaokulu müdürlerinin katılımıyla Sürmeli Toplantı Salonunda toplantı yapıldı.

Yozgat genelinde bulunan Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarının son üç yıllık gelişimlerinin değerlendirildiği ve gelecek üç yıla ait planlamalarının yapıldığı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Gündem maddelerine ek olarak  Proje Anadolu İmam Hatip Liseleri, Hafızlık Sınıfları ,yaz kursları,  Destekleme Yetiştirme Kursları takibi ve yabancı uyruklu misafir öğrencilerin  iş ve işlemlerini yürütmek aynı zamanda adaptasyon süreci konuları görüşülerek kararlar alındı.

Okul Müdürlerinin görüş, öneri ve talepleri alınarak istişarelerde bulunuldu. 

Okullarda sevgi dilinin daha fazla etkin hale getirilmesi ve akademik bilgilerin davranışa dönüşmesinin hassaten önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı çalışmalarından dolayı okul müdürlerine teşekkür ederek toplantıya son verdi.

5 Ağustos 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 652 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız