Araplı’da Festival Zamanı

​Sorgun Belediyesi’ne bağlı Araplı Belediye Başkanı Adem Ertuğrul, bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilecek olan festivalde çeşitli yarışmalar, yöresel oyunlar ile hediye ve ikramlar yapılacağını söyledi.

Araplı’da Festival Zamanı

Ertuğrul, festival sayesinde Araplı’nın önemli bir değeri ve geçim kaynağı olan yeşil fasulyenin tanıtımını yapmayı hedeflediklerini kaydetti.

Başkan Ertuğrul, Çamlık Gazetesi ve Çamlık TV aracılığı ile tüm Yozgatlıları 13 Ağustos’ta gerçekleştirecekleri ve bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Yeşil Fasülye Festivali’ne davet etti.  Festival kapsamında Sanatçı Esra Şahbaz’ın da konser vereceğini dile getiren Ertuğrul, ilerleyen yıllarda ise daha kapsamlı bir festival düzenlemeyi planladıklarını söyledi.

PROJELERİMİZ VAR

Belde ile ilgili projeleri hakkında da bilgi veren Ertuğrul, “ Biz yeni göreve gelmiş belediye başkanıyız. Tabi ki yeni bazı projelerimiz var. Çamlık bölgemiz var. Burada kapsamlı bir mesire alanı, festival alanı yapmayı hedefliyoruz” dedi.  Ertuğrul, Araplı’nın öne çıkan belli başlı değerleri olduğunu ve bu değerleri de tanıtmayı amaçladıklarını belirterek, “En önemli değerlerimizden bir tanesi de şifalı suyumuz. Bu suyun bulunduğu bölgeyi de ıslah ederek vatandaşlarımızın kullanımına açmayı amaçlıyoruz. Bütün dünyaya birkaç yıl önce ün salmıştı. İnşallah eski ihtişamına tekrar kavuşacak. Orada ciddi bir çalışma yapacağız. Sizin vesilenizle halkıma buradan müjdesini vereyim” ifadelerine yer verdi.

9 Ağustos 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 1002 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız