FUAT OKTAY: TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye’de hiçbir yatırımın durmadığını belirterek, bütün yatırımların tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

FUAT OKTAY: TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Oktay, Yozgat’ta devam eden Yüksek Hızlı Tren ile Havalimanı inşaatlarının şantiyelerini ziyaret etti.
‘Türkiye’de hiçbir şey durmuş değil’ diyen Fuat Oktay, “Yatırımlarımız Türkiye’nin her tarafında bütün hızıyla devam ediyor. Tüm yatırımlarımız da çalışmalar belirlenen takvime göre tüm hızıyla devam ediyor” dedi.


KONVANSİYONEL HATLAR HIZLANACAK 


Bin 213 kilometrelik Yüksek Hızlı Tren hattının fiilen tamamlandığı bilgisini veren Fuat Oktay, “Burayı da inşallah tamamlamış olduğumuzda sıfırdan başladığımız bu alandaki yatırımlarımızı hızlandırıyoruz. Tabi Ulaştırma Bakanlığımızın Devlet Demir Yolları bünyesinde 11’inci kalkınma planında hatırlayacaksınız. Biz başka bir çalışmanın içerisindeyiz bu konvansiyonel hatları özellikle sinyalizasyonlarla ve bir takım teknik güncellemelerle hızlı tren hattına da dönüştürmeye çalışıyoruz. Öyle olduğu zaman da zaten lojistik merkezler olarak Türkiye Kara, Hava ve Deniz ulaşımında elde ettiği güçlü alt yapıyı, lojistik merkezlerle bir çok ilimizde de entegre etmiş olacak. Onun da ekonomiye ve yatırımlara katkısı olacak” diye konuştu.


2 SAATE İNECEK


Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattında çalışmaların 2020 yılında tamamlamayı arzu ettiklerini ifade eden Fuat Oktay, “Burada da Yüksek Hızlı Tren Projemiz Ankara-Sivas arası 810 kilometrelik bir hat. 405 gidiş, 405 geliş. Çalışmalar oldukça iyi. Yerinde de tespit ettik, çalışan arkadaşlarımızla da, Genel Müdürümüzle birlikte. Detaylı bir de brifing aldık kendilerinden. Kısmet olursa bu yıl sonu itibariyle artık test çalışmalarına, test sürüşlerine de başlıyor olacağız. Kısmet olursa 2020 yılında bu hattı tamamlamayı arzu ediyoruz. Ulaştırma Bakanlığımız, Devlet Demir Yollarımız tüm çalışmalarını bu programa göre yürütüyor. Buna göre de kaynak aktarımları devam ediyor. Burada şuandaki konvansiyonel hattımıza baktığımız da yaklaşık 12 saat, yani Ankara’dan çıkan bir trenin Sivas’a ulaşma süresi 12 saat. Yüksek Hızlı Tren tamamlandığında bu 2 saate düşmüş olacak. Bir saat Yozgat-Ankara arası yaklaşık. Bir saatte yine Sivas-Ankara arası” şeklinde konuştu.

10 Ağustos 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 850 kez okundu

YORUMLAR

2 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
Yozgatlı

Peki askeri birlik, diyanet eğitim merkezi, adalet eğitim merkezi ,yeni cezaevi? başka illerde bu yatırımlar teslim sürelerinden yıllar önce tamamlanıp hizmete girerken Yozgat ta senelerce sarkıyor hizmete girmeleri? açılacaklar mı o da muamma... Canım memleketim yazık. Bir gurbetçi olarak sıkı bir şekilde takip ediyorum tarihler veriliyor o tarihler geçiyor tekrar yeni tarihler.

Çağlar ÇETİN

"Yozgatlı" hemşerim bende sana katılıyorum İlimize son yıllar yatırım gelse de maalesef gecikmeli olarak açılışı yapılıyor Diyanet Eğitim Merkezi uzun yıllarıdır açılmayı bekliyor Kayseri Bünyan cezaevi 1 yıldan fazla oldu açılalı ama Yozgata gelinde ya müteahhit kaçıyor, iflas ediyor yada ödenek gelmiyor.