AMAN SAHTE’YE GELMEYEN

Her yıl Kurban Bayramı öncesi sahte paraya karşı Yozgat Emniyeti, hayvan pazarında vatandaşları “Sahte Para”ya karşı uyarıyor.

AMAN SAHTE’YE GELMEYEN

Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz (KOM) ekipleri tarafından;  Mehmet Hulusi Efendi Mahallesi’nde kurulan Kurban Pazarında, pazarın kurulduğu ilk günden bayram arefesine kardar vatandaşlara sahte paraya karşı uyarılarda bulunuldu.

Ekipler, kurban pazarında, hayvan satıcılarına sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceğini, sahte para dolandırıcılığı olaylarına karşı hayvan sahiplerine ve vatandaşlara paraların üzerinde bulanan güvenlik özellikleri, sahte para ile orijinal para arasındaki farkların kurban satışı yapan ve kurbanlık almaya gelen vatandaşlarımıza uygulamalı anlatılarak bu tür vakalara karşı neler yapılması gerektiği hususlarında uyarılarda bulundular.

Sahte parayı veren şahsın eşkal, kimlik ve araç bilgilerinin tespit edilmesi halinde en kısa sürede 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak bilgi verilmesi konusunda vatandaşların bilinçlenmesi sağlayan ekipler, farkındalık oluşturdular.

Yapılan çalışmalar sırasında vatandaşlara dolandırıcılık olaylarına karşı farkındalık oluşturulması amacı ile İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan broşürler kurban satıcıları ve kurban almaya gelen vatandaşlara dağıtıldı.

Ayrıca ekipler kurban pazarında dolandırıcılık, yankesicilik, hırsızlık ile ilgili konularda vatandaşların daha dikkatli ve duyarlı olunması konusunda uyarılarda bulundu.

10 Ağustos 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 462 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız