TARİHİ CAMİDE DEVLET BAYRAMLAŞMASI

Yozgat’ta valilik bayramlaşma programı tarihi Çapanoğlu Camiinde yapıldı. Namaz sonrası il protokolü vatandaşlarla bayramlaştı.

TARİHİ CAMİDE DEVLET BAYRAMLAŞMASI

Yozgat Müftüsü Salih Sezik’in bayram vaazının ardından bayram namazı kılındı. Bayram Namazı sonrası Yozgat Valisi Kadir Çakır, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Milletvekili Ali Keven, Belediye Başkanı Celal Köse, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu ve il protokolü vatandaşlarla bayramlaştı.

Vali Kadir Çakır, tören sonrası yaptığı açıklamada; “Öncelikle bayram Yozgat’ımıza, ülkemize, tüm İslam Alemi’ne hayırlı olsun huzur getirsin. Herkese selam ve saygılar sunuyorum. Lütfen dönüşte de herkes trafik kurallarına riayet etsin” dedi.

Milletvekili Yusuf Başer, bayramın mübarek olmasını temenni ederek; “Bayramların birliğin, beraberliğin, infakın, yardımlaşmanın tezahürü olan günlerdir. Bu gün de valimizin liderliğinde vatandaşla beraber milletle devleti buluşturan bir bayramlaşma oldu. Rabbim acı ve göz yaşının olmadığı bayramlarda buluşmayı nasip etsin” diye konuştu.

Belediye Başkanı Celal Köse de tüm Yozgatlıların mübarek Ramazan Bayramını tebrik etti. Köse; “Kesilen kurbanların inşallah affımıza vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bayramlaşma sonrası Valiliğimiz tarafından cami cemaatine ikramda bulunuldu.

11 Ağustos 2019 Pazar tarihinde eklendi ve 521 kez okundu

YORUMLAR

1 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
Kys

sırada bekleyen ali keven mi? asıl haber bu değil mi? detay haberciliğe ne zaman başlayacaksınız?