BABASI YAPTI OĞLU TAMİR ETTİ

Yozgat’ın, iş ve siyaset çevrelerince tanınan simalarından Ahmet Topuz, babası Mehmet Topuz tarafından otuz yıl önce yaptırılan caminin hem bakım onarımını yaptı, hem de minare inşaa etti.

BABASI YAPTI OĞLU TAMİR ETTİ

Yozgat merkez ilçeye bağlı Derbent ķöyündeki "Mehmet Efendi Cami"  cami içi ve müştemilatı onarımdan geçti. Yapılan ilavelerle ibadet hizmetine daha uygun hale getirildi.

Hayırsever merhum Mehmet Topuz tarafından. 1990 yılında Boğazkale (hattuşas) yol güzergahına, köyün ikinci camii olarak yaptırılan camide yüz kişi aynı anda ibadet etme imkanı bulabiliyor. Aradan geçen süre zarfında, çevredeki ağaçların da yoğunluğuyla cami daha iç kesimde kalmakta ve yolcular camii fark edemiyordu diyen oğul Ahmet Topuz, babasının hayrına hayır katarak, tamirat ve güzelleştirmenin yanısıra bir de minarede yaptırdı. Mevcut cami'e çelik yapımı  minarenin  ilavesiyle  camii daha görünür hale geldi.

Tek şerefeli olarak yapılan minare cami ile birlikte Derbent köyüne  bir başka güzellik ve görümüm kattı. Mevcut yapının  gerekli bakım onarımı ile yapılan çalışmalar kapsamında, çevre duvarı, çevre düzenlemesi ve abdesthane gibi bölümlerin  ilavesiyle  ibadet hizmeti için daha rahat bir ortam sağlandı.

20 Ağustos 2019 Salı tarihinde eklendi ve 624 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız