Baskılı Kutu Üretimin Yapılması

Baskılı Kutu Üretimin Yapılması

Baskılı Kutu Üretimin Yapılması

Karton kutunun kullanımı günlük hayatınızda sıklıkla olabilmektedir. Bir yerden başka bir yere eşya taşırken, kullanmadığımız eşyaları bir araya koymak istediğimiz zaman ya da eşyalarımızın toplu bir halde bulunmasını istediğimiz zaman karton kutulara ihtiyaç duyuyoruz.

Karton kutular müşterin isteği doğrultusunda hazırlanmaktadır. Özel kalitede olan işler için ilk önce mukavva üretimi yapılır daha sonra baskı, kanal açma, çizgi işlemleri yapılır. En son aşamada makine ile üzerinden gidilerek karton kutu yapımı tamamlanır. Talep edilen baskılan kartonun üzerine yapıldıktan sonra birleştirilme işlemi için yapıştırma işlemine ya da dikiş makinelerine gönderilir.  Müşterinin isteği doğrultusunda bu aşamada zımba makinesi ile tel dikişi vurulması yapılabilir. Bu müşterinin isteği doğrultusunda yapılmaktadır. Dikiş ve yapıştırma işlemleri birbirlerinden farklı işlemlerdir. Bu işlemlerden hangisinin seçilmesi gerektiğine müşteri karar vermektedir. Her iki işlemin aynı anda yapılması mümkün değildir.

Koli imalatı yapılması için uzun bir vakit gerekmez. Matbaanın çalışma hızına göre 1000 adet 60*60*40 boyutundaki bir kutu imalatı 40 dakika gibi bir sür zarfında yapılabilir. Bundan daha büyük bir ebata sahip olan 80*50*50 boyutundaki bir kolinin üretimi için yaklaşık olarak 60 dakikalı yeteli olacaktır. Burada matbaanın çalışma hızlı etkin bir faktör olarak bulunmaktadır.  Kolilerin üretim aşamasının yapılmasından sonra paketleme işlemi aşamasına geçilir.  Orta ölçülere sahip olan koliler 10 ar adetlik paketlere yerleştirir. Büyük ebatlara sahip olan koliler rahat bir taşıma imkânı sağlanması için 5 er adetlik paketler haline getirilir.

Baskılı Kutu Üretimin Yapılması

Markaların kendileri için özel olarak hazırlattıkları karton kutular bulunmaktadır. Bunun için gene olarak baskılı kutu üretimi yaptırmaktadırlar. Kutu imalatı yaptırmadan önce kısa bir firma araştırması yapmanızda fayda bulunmaktadır. Kutuların üzerine markanız ya da firmanızın reklamını yapabileceğiniz özel tasarımlara yer verebilirsiniz. Bunun için baskılı kutu üretimi yamakta olan firmalar ile çalışabilirsiniz.

Firma İçin Reklam

Kutular gündelik yaşamda farklı alanlarda kullanıldığını söyledik. Farklı alanlarda kullanımın yapılması firmalar ya da markalar için bir reklam ağının oluşmasını sağlar. Daha tasarruflu reklam araçları arasında bulunan kraft kutu ya da baskılı karton kutular kullanımı yapabilirsiniz.

Bu durumu kısaca şu şekilde açıklayabilir. Karton kutunun en basit kullanım alanı bir yerden başka bir yere eşyalarını taşırken olmaktadır. Bu eşya taşınma işlemi sırasında üzerinde markanızın reklamının bulunduğu kutuların kullanıldıklarını düşünün. Dikkat çekici bir görsel kullanmanız halinde bu eşya taşıma işlemi sırasında mevcut kutular dikkat çekici bir şekilde bulunacaktır. Bu durumda sizin reklamınızın yapılmasını ve tanınırlığının artmasına fayda sağlayacaktır.

Karton kutu imalatı yaptırırken işinde uzman matbaalara yaptırmanızda fayda bulunmaktadır. Dayanıklılığı yüksek olacak şekilde üretilen karton kutular size daha geniş bir kullanım alanı sağlayacaktır. Bu şekilde olan karton kutular üreten Milim Matbaa, sizin için gerekli olan kutuların üretimini yapacaktır.

20 Ağustos 2019 Salı tarihinde eklendi ve 261 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız