YOZGATLILAR HATTUŞA’YI İSTİYOR

Hititlerin Başkenti olarak bilinen Hattuşa antik kentinin Yozgat’a bağlanmasına Çorumlular tepki gösterirken, Yozgatlılar kentin kendilerine bağlanmasını istiyor. Vatandaşlar, Hattuşa’nın Yozgat’a bağlanması ile birlikte şehrin ekonomisine canlılık katacağını düşünüyor.

YOZGATLILAR HATTUŞA’YI İSTİYOR

Vatandaşların Hattuşa’nın Yozgat’a bağlanması ile ilgili düşünceleri ise şöyle;

Ali Duyar; “Hattuşaş Yozgat’a bağlansın. Orası turistik yer Yozgat için daha iyi olur. Şehrin ekonomisine katkı sağlar”

Melek Güven; “Bence bağlansın. Yozgat için iyi olur. Bağlanmasını isterim”

Batuhan Öztürk; “Bağlansın tabiki. Yozgat’a güzel bir renk katılmış olur. Tarihi bir alan katılmış olur. Çünkü zaten eski bir mekan daha iyi olur”

Ahmet Taşcıoğlu; “Ne fark eder ki ha Sungurlu’ya daha yakın, ha buraya daha yakın. Ne olmuş yani.  Bağlansa da bir katkısı olmaz. Onlar fakir, biz fakiriz. Bir şey değişmez. Arazi yok, bir şey yok”

Doğan Karagöz; “Sungurlu’ya daha yakın ama bize bağlansa merkezi olarak daha faydalı olacağını düşünüyorum. En azından Çorum’a giden karayolumuz düzenlenmiş olur. Baya bir faydası olur. Bağlanmasını isteriz”

Huriye Şahin; “İyi olur bence niçin iyi olmasın ki. Yozgat’a bağlansın. Ne olsa komşuyuz. Yozgat’ımız büyük, gelişir”

Nurullah Yıldız; “Bizim halk olarak fikrimizin bir önemi olmayabilir ama yöneticilerimiz buna karar verir. Bağlandığı takdirde kötü olmaz. Sonuçta turistik bir yer ekonomiye katkısı olur. Ama biz vatandaş olarak bağlanmasını isteriz”

Halil Gül; “Bağlasın. Yozgat’a ekonomik olarak da, turistik olarak da katkısı olur. Burası küçük bir il. Büyümesine katkı sağlayabilir”

Gülcan Başol; “Valla iyi olur aslında. En azından şehir biraz canlanır.  Bence bağlanmalı”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21 Ağustos 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 485 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız