YOLLARIMIZIN YAPILMASINI İSTİYORUZ

​Fatih Mahallesi Ceyhan Sokak’ta oturan ve bozuk yollardan dolayı gezemeyen engelli vatandaş Muhammed Sarıakçe yollarının yapılmasını istiyor.

YOLLARIMIZIN YAPILMASINI İSTİYORUZ

Muhammed Sarıakçe, her sene olduğu gibi bu yıl da Yozgat’a izne geldiğini fakat yolların bozukluğundan dolayı gezemeden geri gittiğini söyledi.

Hollanda’dan memleketi Yozgat’a izne geldiklerini belirten Muhammed Sarıakçe, “her sene bir ay izne geliyorum. Memleketimi de çok seviyorum. 15 senedir Yusuf Başer başkanlığından bu tarafa yolu yapacağız diye söz veriyorlar. Ama daha hiç yapmadılar. Memleketimi çok seviyorum ama bu yollar yapılınca daha çok seveceğim. Müracaatımızı yaptık. Söz verildi. Ama yapılmadı. Bakkala gidip bir ekmek dahi alamıyorum. Yollardan dolayı gezemiyorum” dedi.

15 YILDIR MÜRACAAT YAPIYORUM

Muhammed’in babası Salih Sarıakçe ise, 15 yıldır müracaatta bulunduklarını belirterek, “birebir Yusuf bey ile görüşmek yaptık. Daha sonra Kazım Bey ile görüşme yaptık. Bu yollarımızın durumunu anlattık. Artık yolumuzun yapılmasını istiyorum” dedi.

EN KISA ZAMANDA YAPACAĞIZ DENİLİYOR

Sarıakçe, “Yolunuzu en kısa zamanda ilgileneceğiz deniliyor ama hala aynı durumda. Çocuk rahat hareket edilmiyor. Her sene izne geliyorum. Her belediyenin değiştiğinde hep aynı işler yapılıyor. Lise Caddesi, Hastane Caddesi yapılıyor. Başka bir yer yapılmıyor. Yozgat bu iki yerden mi ibaret bilemiyorum. Diğer mahallelere de ilgi göstersinler”.

ÇOCUĞUM İÇİN ÜZÜLÜYORUM

 Çocuğunun istediği gibi hareket edemediğini belirten Salih Sarıakçe, “Onun için üzülüyorum bende. Eve mahkum oluyor. Engellinin yaşama hakkı yokmuş gibi geliyor. Niye böyle oluyor. Yol yapmak çor zor bir şey mi? Oğlum bir yere giderken birimiz yanında gitmek zorunda. Ya annesi ya ben gidiyorum. Yoksa tek başına bırakamıyoruz. Bu sene yine bitti ama inşallah seneye geldiğimizde bu yollarımızın yapılmış olarak görmek istiyorum. Başkanımızdan ricamız biran önce bu yolun yapılması” diye konuştu. .

 

21 Ağustos 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 441 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız