Öğrenci sayımız artacak

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Ahmet Karadağ, 2019-2020 eğitim, öğretim yılının 16 Eyül’de başlayacağını hatırlattı.

Karadağ, üniversite olarak yüzde 90 doluluk oranına ulaştıklarını belirterek, öğrenci sayılarının 23 bine ulaşacağını ifade etti.

Basın mensupları ile kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Rektör Ahmet Karadağ, basın mensupları ile Bozok üniversitesinin şehre açılan yüzü uygulama otelinde bir araya gelmek istediklerini belirterek, "Burada özveri ile çalışan aidiyet duygusu ile çalışan görevli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

 Bozok Üniversitesinin yeni Rektörü olarak neler yapmayı planladıklarını daha önce tanışma döneminde dile getirdiklerini kaydeden Karadağ, yerel başının üniversite ile çok ilgili olduğunu ve bu durumdan memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Şehirle üniversitenin buluşmasının her zaman çok olay olmadığını anlatan Rektör Karadağ, basın mensuplarının üniversite ile Yozgat halkının bir araya gelmesi noktasında önemli bir payının olduğunu söyledi.

"Yerel basının üniversite ile bu denli ilgili olduğunu bilmiyordum. Sizlerin bizi eleştirme eksiklerimizi giderme noktasında bizlere olan eleştirilerinizi  önemsiyoruz" diyen Karadağ, özellikle köşe yazarlarının da yazılarını okumaya çalıştığını söyledi. Bazı durumlarda ise eksik bilgiden kaynaklanan haber ve köşe yazılarını da gördüğünü bu anlamda basın mensuplarını da arayarak düzeltme yaptığını bildiren Rektör Karadağ, "Bu anlamda bizleri de dinleyen, eksik bilgilerin giderilerek gerekli bilgiler tekrar haber yapılıyor. Bu anlamda da basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum" dedi. Eğitim öğretimin 16 Eylül'de başlayacağını hatırlatan Karadağ, yüzde 90'lara varan bir öğrenci kapasitesine ulaşacaklarını ve öğrenci sayısının ortalama 23 bine ulaşacağını söyledi. Veterinerlik fakültesi hakkında da bilgi veren Karadağ, bu fakülteyi güçlü bir şekilde eğitime başlamak istediklerini kaydetti. Bu anlamda ilk öğrencilerin önemli olduğunu, eğitim kalitesinin güçlü olmasını gerektiğini anlatan Karadağ, "Veterinerlik Fakültesi Bozok Üniversitesinin geleceğine önemli katkı sağlayacak. Başlangıç itibariyle güçlü bir eğitim öğretime güçlü bir şekilde faaliyete başlatmak istiyoruz. Akademik anlamda güçlüyüz. Daha da güçleneceğiz. Veterinerlik fakültesi ölü doğmayacak. Bir çok planımız var. Öğrencinin gelmesi, memnun olması, kaliteli bir eğitim alması için elimizden geleni yapacağız. Veterinerlik Fakültesi de sağlık sektörüne hitap ettiği için bu fakültemizin sağlıklı bir şekilde eğitim vermesini sağlayacağız. Güçlü bir fakülte oluşturmak amacındayız" ifadelerine yer verdi.

Daha önce Çamlık TV aracılığı ile de hayata geçirecekleri faaliyetler hakkında bilgi veren Karadağ, temelleri sağlam bir fakülte oluşturmak için net olmasa bile Veterinerlik Fakültesi öğrencilerini geçici olarak Yozgat Merkezde konuşlandırabileceklerini bildirdi. Önceliklerini öğrencilerin iyi bir eğitim öğretim almalarını sağlamak olduğuna vurgu yapan Karadağ, Veterinerlik Fakültesinin Yozgat’tın tarım ve Hayvancılık sektörüne önemli katkı sağlayacağını da sözlerine ekledi.

 

 

21 Ağustos 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 593 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız