Ücretsiz Kargo Seçeneği E Ticaret Sitesi İçin Neden Önemli?

Ücretsiz Kargo Seçeneği E Ticaret Sitesi İçin Neden Önemli?

Ücretsiz Kargo Seçeneği E Ticaret Sitesi İçin Neden Önemli?

 

E-ticaret siteniz için yazılım seçerken, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Bir satış sitesi açmadan önce hangi özelliklerin mevcut olacağına karar vererek ihtiyacınız olan en uygun yazılımı kolayca e ticaret sitesi arasından seçebilirsiniz.

E-Ticaret Teslimat Sözleşmeleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

E-ticaret sitenizi düzenli olarak satıp her ay belli miktarda aldığınızda, malların her teslimatı için bir komisyon ödemeniz gerekir. Bu, doğal olarak aylık nakliye maliyetlerinizi artırır.

Bir konsinye sözleşmesi imzalamazsanız, bu ücretler daha yüksek olacağından harcamalarınız doğal olarak artacaktır. Bununla birlikte, bir konsinye sözleşmeniz varsa, her gönderiyi daha uygun fiyatlarla gönderme fırsatınız olacaktır.

Ayrıca, bir sevkiyat sözleşmesi imzalamazsanız, tüketicilere ücretsiz gönderim veya indirimli gönderim seçenekleri sunmak çok önemlidir; çünkü bu durumda bu masrafları kendiniz karşılamanız gerekir. Bu sözleşmeleri tamamladığınızda, sitenizde alışveriş yapan kişilere çeşitli teslimat seçenekleri sunabilirsiniz.

Gönderim maliyetleriniz düşürüldüğü için, belirli miktarlarda ücretsiz gönderim sunabilir veya sözleşmeniz uyarınca tüm satın alımlar için ücretsiz gönderim sunabilirsiniz. Müşteriler şu anda ücretsiz gönderim bekliyorlarsa, bu seçeneğe sahip olmak, sepetinizden ayrılma sayısını azaltmanıza ve geri dönüşümü artırmanıza e ticaret sitesi yardımcı olacaktır.

Nakliye Şirketi İle Özel Bir Anlaşma İmzalayın

Nakliye şirketleri ile özel bir anlaşma yapılması size zaman ve para kazandırır. Şirketler düzenli teslimat için özel kotalara ve tarifelere sahiptir. Ülkede genellikle nakliye hizmetleri standarttır.

Bu nedenle, bölgenizdeki en aktif ve en hızlı hareket eden nakliye şirketlerine dikkat edin. Hatta kendiniz için sipariş verebilir ve hız ve kaliteyi kontrol edebilirsiniz. Her gün, tüketicilerin gözüyle araştırma yaparak sizi ilgilendiren ürünlerde özellikle iyi şirketler bulabilirsiniz.

E-Ticaret Yazılımında Bir Kargo Modülü Nedir? Bu Neden Gereklidir?

Online satış sitelerinde navlun modülüne sahip olmanın birçok avantajı var. Bu faydalar e ticaret sitesi için aşağıdaki şekilde sıralanabilir.

- Modülün en önemli özelliklerinden biri sipariş verirken hesaplayabilme yeteneğidir. Böylece müşteri mal siparişi verdiğinde, kargo bedeli rapor edilir ve kargo ücreti, bulunduğu yere ve alana göre hesaplanarak yapılır.

- Kargo talebi, kargo modülünün ayarlarının etkin kullanımı sonucu yapılabilir. Yükü takip etmenizi sağlayan bu modül sayesinde, müşteri en son sipariş durumunu takip ederek satış sitesinde bilgilendirilir.

- Kargo modülü anlaşmalı nakliye firmaları ile çalışır. E-ticaret sitesinde, koordineli sonuçlar Aras Kargo, Yurtiçi Kargo, PTT Kargo, MNS, UPS ve diğer yük sistemleri tarafından sağlanabilir.

- Kargo takip modülünün aktivasyonu ve işletimi sayesinde kargoları online satış sitesinde kolayca ve hızlıca yönetebilirsiniz. Detaylı bilgi için; https://www.omniticaret.com/

 

21 Ağustos 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 464 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız