Afetzede çiftçiler'in sorunları devam ediyor!

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat’ta yaşanan sel felaketinde zarar gören çiftçilerin borçlarının ertelenmesi hakkında bir adım atılmamasına tepki gösterdi.

Afetzede çiftçiler'in sorunları devam ediyor!

Bayram öncesinde ve sonrasında sık sık bir araya geldiği Yozgat çiftçisinin borçlarının ertelenmesini beklediğini hatırlatan Keven, “Mağdur vatandaşlar için olumlu bir gelişme yaşanmadığı gibi çiftçi borçlarının ertelenmesi konusunda da bir adım atılmadı. Çiftçinin ürününü dolu vurdu. Sel vurdu. Borcu olan bankalara neyi satıp neyi ödeyecek? Tarım Kredi'ye olan borcunu nasıl ödeyecek? Mazot borcunu nasıl ödeyecek? Bu insanlar göz göre göre haciz memurlarının insafına mı terk ediliyor? Çünkü Saray çevresinin tuzu kuru, tarıma bakmayan Bakan’ın da tuzu kuru. Yozgat'a korumalarıyla gelip birkaç oda ziyareti yapıp giden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın da tuzu kuru. İktidar partisi milletvekillerini ise hiç söylemeye gerek yok. Peki Yozgatlı ne yapsın? Yozgat'ta ürünü sele giden, doludan zarar gören çiftçi ne yapsın? Yozgat bunca bakan çıkarmış devletin üst düzey yetkilisinin Yozgatlı olmasına sevinmiş ancak elde var sıfır. Ne evi yıkılan vatandaşa ev yaptılar. Ne de çiftçinin köylünün borcunu ertelediler. Çiftçiler sizden acilen bir açıklama bekliyor!”

22 Ağustos 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 782 kez okundu

YORUMLAR

1 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız
Mehmet Yozgat

Ah ali bey vah Ali bey çırpindığinizla kalıyorsunuz anlaşılan o ki.. Bu insalar bu olanları bu verdikleri sözleri tutmayanları oyalamaları unutursa gözüne dizine durur.Ama bizim memleketin insanı görmez duymaz.Bu sefer sandıkta görüşeceğiz. Verdiğiniz emekler ve çabalarınız için Allah sizden razı olsun.