Daha Kapsamlı Olacak

Sorgun İlçesi’ne bağlı Araplı Belde Belediye Başkanı Adem Ertuğrul, bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Yeşil Fasulye Festivali’nin değerlendirmesini yaptı. Ertuğrul, ilerleyen yıllarda festivali daha kapsamlı hale getireceklerini kaydetti.

Bu yıl belediye olarak ilk defa festivale katılım sağladıklarını dile getiren Başkan Ertuğrul, “Geçmiş yıllarda bu işi derneklerimiz yapmış. Bu yıl Araplı Belediyesi olarak biz de dahil olmak istedik. O yüzden destek olduk, katılım sağladık. Bazı eksiklerimiz olsa da başarıyla altından kalktığımızı düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Katıldıkları ilk festival olduğunu ve bazı eksikleri tespit ettiklerini dile getiren Ertuğrul, “Bunları tespit ettik ama netice itibarı ile halkımızı bir araya getirebildik. Kaynaştırabildik. Medyamız geldi. Bir sanatçı getirdik buraya. Vatandaşımızın da katılımı ile çok güzel bir organizasyon oldu. Gelecek yıllarda daha kapsamlı bir festival yapmayı ve etkinlikleri artırmayı düşünüyoruz. Amacımız Araplı’yı biraz daha dışarıya tanıtabilmek. Buradaki imkanları, potansiyeli, varlıkları Araplı’nın gücünü biraz daha dışarıya tanıtarak beldemizin daha çok tanıtımını yapmak. İnşallah bu yönde bir gayretimiz olacak” ifadelerine yer verdi.

24 Ağustos 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 311 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız