ATATÜRK YOZGAT'A CEZA VERDİ Mİ?

Yıllarca Yozgat’ın Atatürk’ün Yozgat’a ceza verdiği yalanını taşıdı durdu. Böyle bir şeyin olmadığı ise resmi belgelerle kanıtlandı. Dahası Atatürk’ün Yozgat’a neden ceza verdiği, ne cezası verdiği ise bir türlü netlik kazanmadı. Bu şehir efsanesi yıllarca konuşuldu, günümüze kadar geldi. Biz de Çamlık Gazetesi ve Çamlık TV olarak vatandaşa mikrofon uzattık. Atatürk, sizce Yozgat’a ceza verdi mi? diye sorduk.

İsmini vermeyen vatandaş; Böyle bir cezanın Atatürk zamanında verilmiş deniyor. Ama yıllar önce öncesinde. Yani aslı var mı yok mu kimse de bilmiyor. Nasıl bir ceza verilmiş, niye verilmiş. Biz halen Atatürk’ün cezasını mı çekiyoruz burada. Ben sorayım size. Çekiyor muyuz Atatürk’ün cezasını burada?

İhsan Zorlu; Vermedi her halde. Verdilerse de öyle bir şey duymadık. 100 yaşından evvel oldu. Biz doğmamıştık.

Abdullah Kılıç:Verip verilmediğini herhangi bir belge ile taahhüt etmiş değiliz. Bilemiyoruz.

Yunus Emre Eker: Öyle duyumlar aldık. Ama  belli şeyler olmadığı için tam bilmiyorum.

Ahmet Can Dolgun: Aldığımız duyumlara göre Atatürk Yozgat’a ceza vermedi. Neden derseniz çünkü elimizde belirli bir belge yok. Belli bir kanıtta yok. Bunu bazı bilmeyen vatandaşlar söylüyor. Atatürk düşmanları söylüyor. Böyle bir şey yok. Neymiş Atatürk Yozgat’a bir şey yapmamış. Atatürk Yozgat’a ceza vermedi. Ben bunu söylüyorum.

Muhammet Furkan: Atatürk Yozgat’a ceza vermedi. Bunun birçok örneklerini tarihte görebilirsiniz. Araştırıldığında böyle bir delile ve kaynaklara ulaşmanın imkanı yoktur. Bazı kesimler art niyetli kesimler ve özellikle Atatürk’ü sevmeyen kesimler tarafından atılmış iftiradır. 

24 Ağustos 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 818 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız