İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Seyfi Bayrak: 30 Ağustos, bu milletin Anadolu'dan asla çıkmayacağının bir belgesidir.

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Seyfi Bayrak yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebeti ile bir basın açıklaması yaptı.

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Seyfi Bayrak: 30 Ağustos, bu milletin Anadolu'dan asla çıkmayacağının bir belgesidir.

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Seyfi Bayrak yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebeti ile bir basın açıklaması yaptı.

Seyfi Bayrak'ın basın açıklaması şöyle;

Türk Milleti, tarihin her döneminde büyük zaferlere imza atmıştır. Şanlı 30 Ağustos Zaferi de en büyük zaferlerden biridir. Türk Milleti’nin bu coğrafyadaki varlığının ebediyen devam edeceğinin nişanesidir.

Yedi düvelin bir olup yok etmeye çalıştığı ruhu üniformalı bu mazlum millet, vatan sevgisi ve göğsündeki iman gücüyle varlığını, 97 yıl önceki ruh ve heyecanla aynı kararlılıkla sürdürmektedir ve sürdürecektir.

Bugün geldiğimiz noktada AKP’li bir büyükşehir belediye başkanının, "30 Ağustos halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir. O zaman ormancılık gününde de tatil yapalım" sözleri cehaletten kaynaklanan, milli şuurdan yoksun büyük bir gaftır.

18 yıldır bu ülkeyi yöneten, yurt içinde ve yurt dışında sergilenen yanlış politikalarla bu ülkeyi uçurumun eşiğine getiren, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Ormancılık Günü’nü kıyaslayan zihniyetin, tıpkı 19 Mayıs’lar, 23 Nisan’lar, 29 Ekim’ler gibi 30 Ağustos’u da değersizleştirme amacının bariz bir örneğidir.

Bu zafer yalnızca Türk Milleti’nin değil; tüm mazlum ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

30 Ağustos, bu milletin Anadolu'dan asla çıkmayacağının bir belgesidir. Tarihçilerimizin de üzerine basa basa söylediği gibi, birçok ülkede böyle bir tarihi gün yoktur. Böylesine değerli bir zafere sahip olanlar her zaman kutlar.

Zaferin mimarı büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Karakterimizin simgesi, özgürlük ve bağımsızlığımızı kazandığımız 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

28 Ağustos 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 563 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız