ŞEFAATLİ’DE KONGRE

Cumhuriyet Halk Partisi Şefaatli İlçe Örgütü olağanüstü kongresini gerçekleştirdi.

ŞEFAATLİ’DE  KONGRE

Cumhuriyet Halk Partisi Şefaatli İlçe Örgütü olağanüstü kongresini gerçekleştirdi. CHP Şefaatli örgütünün parti binasında gerçekleştirdiği olağanüstü kongreye katılım yoğun oldu. Kongreye CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, CHP Yozgat İl Yönetimi ve CHP Çayıralan İlçe Yönetimi de katılım sağladı. Kongreye tek adayla gidilirken, verilen önerge ile blok listeyle seçime gidilme kararı alındı.

Kongre açılışını yapan ilçe başkanı Ali Bektaş tüm partililere teşekkürlerini sundu. Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ve ulusumuzun tüm şehitleri için bir dakikalık saygı duruşuna geçildi ve akabinde İstiklal Marşı okundu. Delegelerin verdiği önerge ile divan başkanlığına CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar ikinci başkanlığa Yozgat Milletvekili Ali Keven ve yazmanlığa Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar getirildi.

BİRLİK VURGUSU

Delegelerin büyük katılım sağladığı seçimlerde Ali Bektaş yeniden ilçe başkanı seçildi.  Ali Bektaş tüm partililere teşekkür ederek, parti içinde birlik ve dayanışmaya vurgu yaptı.

“Tüm partililerle omuz omuza kuracağımız mahalle halk meclislerinde, ilçemiz ve partimiz için mücadeleyi büyüteceğiz” diyen Bektaş, “Yeni dönemde halkımıza dokunmalıyız. Mahalle örgütlenmelerini başlatmalı ve sandık çevresi sorumlularını geliştirmeliyiz. Özellikle genel merkezimizin genel başkanımızın ürettikleri politikaları halkımıza ilçe örgütleri götürür; genel başkan yada MYK halkla buluşamaz, o nedenle ilçe örgütü bunu başaracak şekilde yapılanmalıdır” ifadelerine yer verdi.

BEL KEMİĞİDİR

Konuşmanın ardından divan başkanı Abdullah Yaşar söz alarak ülkemizin içinden geçtiği dönemle ilgili gelişmelerden bahsederek bu süreçte parti ve partililerin daha büyük sorumlukla hareket etmesi gerektiğini söyledi. Yaşar, CHP’nin bu ülkenin bel kemiği olduğunu belirterek, “CHP bu ülkenin bel kemiğidir, halkın çıkarlarının ve ülkenin bağımsızlığının güvencesi CHP'dir” dedi.


 

30 Ağustos 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 1063 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız