Arısoy İnşaat sahibi Serkan Arısoy; Yozgat’ta büyük açık var

Arısoy İnşaat sahibi Serkan Arısoy, Yozgat’ta konut stokunun olmadığına dikkat çekerek, “Önümüzdeki yıl konut satışları artacak ama bu konuda büyük bir açık var” dedi.

Arısoy İnşaat sahibi Serkan Arısoy, Yozgat’ta konut stokunun olmadığına dikkat çekerek, “Önümüzdeki yıl konut satışları artacak ama bu konuda büyük bir açık var” dedi.

Ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeniyle inşaat sektöründe bir daralma olduğunu vurgulayan Serkan Arısoy, “Düşen konut rakamlarıyla mevcut durum yeni konut ruhsatlarında olağanüstü bir düşüş var. Mevcutta Yozgat’ımızda çok büyük rakamlarla konut stoku yok. Olmadığından dolayı şuanda büyük çapta konut ihtiyacı var. Geçen yıla baktığımız zaman inşaat ruhsatı alımlarında yüzde 95’lere varan bir düşüş var.  Ülkemizdeki faiz oranlarının varması ile sektörde duraksama oldu. Ama şuanda baktığımızda faiz oranlarının düşmesi, doların Euro’nun düşmesi ev alımlarında yatırım yapma zamanı. Şuanda konut fiyatları dip noktada. Konut fiyatlarının düşük olması, faiz oranlarının düşük olması yatırımı kolay hale getiriyor. Ondan dolayı da gayrimenkule yatırım yapmanın tam zamanı. Baktığımızda gayrimenkule yapılan yatırımlarda hiçbir zaman zarar edilmemiş. Her zaman kazandırmıştır. Diğer yatırım araçlarına bakarsak zaman zaman kaybettirmiştir. Şuanda tam konut alma zamanı. Yozgat’ımızda da konut stoğu kalmadı. 2020 yılında büyük bir ivme kazanacak. Satışlar patlayacak ama büyük bir açık var. Yeni üretim olmadığından ruhsat alımları düşük olduğundan dolayı yeni inşaat alanına başlama noktasında ruhsat alımı yok. 2020 yılından ben çok umutluyum. Bu sektörün geleceği parlak. Ondan dolayı da şuanda konut almanın tam zamanı olduğunu düşünüyorum. Şimdiden alıcılara hayırlı uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.

 

 

2 Eylül 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1027 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız