REKTÖR KARADAĞ : KALİFİYE ELEMAN YETİŞTİRMEK İÇİN ÖNEMLİ

Yozgat Bozok Üniversitesi Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Şefaatli Meslek Yüksekokulu'nu ziyaret ederek akademik ve idari personel ile bir araya geldi.

REKTÖR KARADAĞ : KALİFİYE ELEMAN YETİŞTİRMEK İÇİN ÖNEMLİ

Yozgat Bozok Üniversitesi Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Şefaatli Meslek Yüksekokulu'nu ziyaret ederek akademik ve idari personel ile bir araya geldi.

Meslek Yüksekokulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen tanışma toplantısında Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Tanzer Eryılmaz, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a yüksekokulun fiziki ve genel durumu hakkında bilgi verdi.

Özel sektörün ve sanayicilerin ihtiyaç duyduğu alanlarda kalifiye eleman yetiştirmesi anlamında meslek yüksekokullarının önemli olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, farkındalık prensibine dayalı sorgulayıcı, sorumlu, üretken, yüksek donanımlı teknik bilgi ve becerilere sahip ara elemanlar yetiştirmesi açısından meslek yüksekokullarını önemsediklerini sözlerine ekledi.

Yönetimsel olarak ilçelerde açılan meslek yüksekokullarında sürdürülebilirliği ön planda tuttuklarını belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Şefaatli Meslek Yüksekokulumuzun mevcutta bulunan ön lisans programlarıyla geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olacak gençlerimizi donanımlı bireyler olarak yetiştirilmesinde önemli bir katkı sunacaktır. Gerek akademik kadronun gayreti ve özverisi gerekse yönetim anlamında sağlanan katkılarla meslek yüksekokulumuzu var olan potansiyeli ve değerinden daha fazlasını kazandıracağız. Yozgat Bozok Üniversitesi ailesi olarak adından söz ettiren, sürekli kendini yenileyen, topluma ve bölgesine katkı sunan, donanımlı bir başarı hikâyesini hep birlikte kaleme alacağız. Bu potansiyel zaten sizlerde mevcut.” ifadelerini kullandı.

Ortak aklı, vicdanı, izanı, hak, hukuk, çalışma liyakati ve emeği dikkate alan bilim vizyonunu önceleyen bir yönetim sergileyeceğini belirten Rektör Prof. Dr. Karadağ akademik ve idari personelin talep ve önerilerini dinledi.

2 Eylül 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 621 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız