AYÇ'den Öğretmenlere Seminer

Yozgat AYÇ Okulları'nda görev yapan öğretmenlere yönelik seminer düzenlendi.

AYÇ'den Öğretmenlere Seminer

Yozgat AYÇ Okulları'nda görev yapan öğretmenlere yönelik seminer düzenlendi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata tarafında AYÇ Koleji Konferans salonunda 2 Eylül 2019 günü verilen “Eğitim Etkinliklerinde Proje Tabanlı Yaklaşım Teknikleri ve Proje Danışmanlığı Semineri” farklı branşlardan yaklaşık 30 öğretmen takip etti. Etkileşimli ve bol müzakereli bir ortamla gerçekleştirilen toplantıda proje ile ilgili, Özgün Değer, Yöntem, Yaygın Etki, Yapılabilirlik / Proje Yönetimi, Stratejik Plan, Bilimsel Bilgi, Hipotez, inovasyon, Başarı Ölçütü, Literatür Taraması, Araştırma, Bilim insanı, gibi kavramlar ele alındı. Öğrenci Projeleri ve Proje Danışmanlığı üzerinde de duruldu.

TÜBİTAK – 4000'li destek programları tanıtıldı ve düzenlenecek fuar ve bilim şenlikleri gibi etkinlikler ile okullarda sinerji ve çevrede de bilimin yaygınlaşması yönünde ambians oluşturulabileceğine değinildi. Ayrıca Ulusal Ajans tarafından yürütülen Erasmus+ programları ile ORAN Kalkınma Ajansı gibi fon sağlayıcı kurumların da iyi takip edilmesinin gerektiği vurgulandı. Okullarda yapılacak etkinliklerde ve proje hazırlıklarında bilinmesi gerektiği düşünülen Veri Madenciliği, Proaktif Düşünce, SWOT Analizi ve STEM konularına da değinildi .

Öğrencilerin mizaçlarına ve ilgi alanlarına dönük iyi gözlem yapılması gerektiğinden söz edilerek karakter ve kişilik bakımından öğrencilerin sürekli canlı kalmasının olumlu yanları hatırlatıldı. Katılan öğretmenlerin faydalı bir toplantı olduğu ifade edilen seminer sonunda, AYÇ Okulları Müdürü Mustafa Başer davetlerini kırmayarak değerli bilgi ve birikimlerini paylaşan Prof. Dr. Mustafa Böyükata'ya teşekkür etti.

4 Eylül 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 384 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız