Hedefimiz Play-Off

Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktörü Fatih Kavlak, Çamlık TV’de yayınlanan Spor66 programına konuk oldu. Kavlak, programda Murat Karatekin’in sorularını yanıtladı.

Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktörü Fatih Kavlak, Çamlık TV’de yayınlanan Spor66 programına konuk oldu. Kavlak, programda Murat Karatekin’in sorularını yanıtladı.

Ellerindeki kadronun Play-Off’u zorlayacağını kaydeden Fatih Kavlak, “3. lige bu sene çıkan genç bir kadro. Hedef olarak küme düşmeyelim yeter sözleriyle lige başlandı. Fakat hiç kimse çıkıp da şu maç kaybedilse, şu maçta berabere kalsak da olur düşüncesinde olmaz. Elimizdeki kadroya baktığımızda Play-Off’u zorlayacağını düşünüyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Tabi hedefsiz bu iş yapılmaz. Bu doğrultuda inanıyorum” dedi.

GİDEBİLECEĞİMİZ YERE KADAR GİDECEĞİZ

Ziraat Türkiye Kupasında bir üst tura kalmak istediklerini ifade eden Fatih Kavlak, “Altındağ Belediyespor’un bizim grupta yer alması bazen avantaj bazen dezavantaj. Ligdeki rakibimizle oynayacağız. Turu geçmek istiyoruz. Yozgat’ı futbolla ilgili ne kadar mutlu edersek işimizi o kadar iyi yapmış oluruz. O yüzden her kulvarda ilerlemek lazım” açıklamasını yaptı.

İYİ BİR KADRO KURDUK

Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktörü Fatih Kavlak, kulübün hedefi ve bütçesi doğrultusuna iyi bir takım kurduklarını söyledi.

Kavlak, “Bütçemiz doğrultusunda yapılaması gereken buydu. Ve bu kadroyu oluşturduk. Elimizde ki bu kadro ile yola devam edeceğiz” dedi.

OYUNCULARI TANIMIYORLAR

Takıma yapılan eleştirilerin oyuncuların verilerine bakılarak yapıldığını aktaran Fatih Kavlak, “Elimizdeki oyuncuların çoğu gerçekten geçtiğimiz yıllarda oynamamış oyuncular. Buna bakılarak değerlendirildi ve olaya olumsuz bakıldı. Bu oyuncularla olmaz, bu takım küme düşer. Fakat burada unutulan bir şey vardı. İşimize yarayacağını düşündüklerimizi seçtik ve bu kadroyu oluşturduk. Oyuncuları görmedikleri, tanımadıkları için de biraz erken  yorum yapıyorlar” diye konuştu.

DAHA İYİ OLACAK

‘Oyun  olarak eksikliklerimiz var’ diyen Fatih Kavlak, “Takımın belli bir 11’ini oturtamadık. Bu oyuncular birlikte oynadıkça bazı şeyleri daha iyi yapacaklar. Birbirlerine alışacaklar. Bu bir istikrar meselesi. Gün geçtikçe daha iyi olacak” şeklinde konuştu.

TRANSFER BİTTİ

Transferi tamamladıklarını dile getiren Fatih Kavlak, “Transfer süreci bitti. Bir oyuncumuzun eski kulüpleri ile anlaşma sağlayamadık. Onu kadromuza katamadık. Birde üçüncü kaleci aldık. Üçüncü kalecimiz yoktu, onu aldık. Bir tane forvet alacaktık. Gelmek istemedi, kulübünde kaldı” ifadelerini kullandı.

 

4 Eylül 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 470 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız